Rodzaje butelek do karmienia dzieci

Kompletując wyprawkę dla maluszka, warto zawczasu zakupić butelkę do karmienia. Akcesorium nie tylko przyda się podczas odstawiania dziecka od piersi, ale umożliwi także nakarmienie pociechy przez tatę czy bliską osobę z rodziny, gdy mamy nie będzie w pobliżu. Jaka powinna być najlepsza butelka dla niemowlaka karmionego piersią? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jaka butelka dla niemowlaka?

Narodziny malucha wymagają od rodziców odpowiedniego przygotowania – w wyprawce powinny znaleźć się m.in. ubranka i różne akcesoria, w tym butelki do karmienia. Jak wybrać tę najlepszą? Na samym początku sprawdź rozmiar oglądanego egzemplarza. W zależności od wieku dziecka może mieć różną pojemność i kształt.

Warto wiedzieć: Dla maluszków poniżej pierwszego roku życia polecane są butelki w niewielkich rozmiarach – najlepiej sprawdzą się 60-150 mililitrowe modele. W przypadku kilkumiesięcznych pociech wybierz produkt, w którym pomieści się od 200 do 250 ml mleka, a u starszaków postaw na egzemplarze o pojemności 330 ml.

Jaka powinna być najlepsza butelka dla niemowlaka karmionego piersią? Przede wszystkim musi być lekka oraz zapewniać rodzicom dobry chwyt, a dziecku poczucie bezpieczeństwa. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego ją wykonano – na sklepowych półkach znajdziesz egzemplarze szklane oraz wyprodukowane z niezagrażających zdrowiu i życiu maleństwa tworzyw sztucznych (m.in. polipropylenu).

Szukasz nowej butelki dla swojej pociechy? Sprawdź, jakie akcesoria dla noworodków oraz niemowląt przygotował Philips Avent i spraw, aby karmienie przebiegało bez komplikacji. Szczegóły oferty: https://www.philips.pl/c-m-mo/butelki-i-smoczki-dla-niemowlat

Butelki dla niemowląt – rodzaje

Zastanawiasz się, jakie są rodzaje butelek dla niemowląt? Na rynku znajdziesz zarówno specjalne modele na mleko matki, jak i egzemplarze przeznaczone tylko do karmienia mlekiem modyfikowanym. Najczęściej różnią się one średnicami otworu. Można wyróżnić akcesoria szerokootworowe, ale też małe i wąskie, które idealnie sprawdzą się w przypadku noworodków dotychczas karmionych piersią.

Rodzajów butelek dla dzieci jest niezwykle wiele, jednak do dziś sporym zainteresowaniem cieszą się te antykolkowe. Dlaczego są tak wyjątkowe? Kolka u małego dziecka powstaje na skutek nadmiernie nagromadzonych gazów w organizmie – niedojrzały układ pokarmowy malucha nie radzi sobie z ich usunięciem i przez to odczuwa różne nieprzyjemne dolegliwości. Najczęściej dotyka ona niemowlęta pomiędzy 6. a 12. miesiącem życia[1]. Aby zapobiec połykaniu powietrza podczas karmienia, wielu producentów stosuje w butelkach specjalne systemy antykolkowe, redukujące uciążliwe objawy kolki, ale również refluks czy ulewanie.

Na uwagę zasługują też smoczki w butelkach, które nie tylko powinny ułatwiać pobieranie pokarmu, ale także przypominać swoim kształtem pierś mamy. Za szybkie lub utrudnione wypływanie mleka może sprawić, że maluch niechętnie zje przygotowaną porcję i stanie się marudny. Niezależnie od wieku pociechy, smoczek powinien naturalnie układać się w jej buzi oraz nie zaburzać odruchu naturalnego ssania.

Pamiętaj: Zakupiona butelka nie powinna zawierać w swoim składzie BPA (bisfenolu A), który negatywnie wpływa na układ hormonalny ludzi[2].

Przeglądając opinie o butelkach dla niemowląt, na pewno natrafisz na różne wskazówki i porady, jednak pamiętaj, aby akcesorium było dostosowane przede wszystkim do potrzeb Twojej pociechy. Na samym początku postaw na model, który dobrze imituje karmienie piersią – świetnie sprawdzą się w tym przypadku butelki Philips Avent. Później, w razie potrzeby, rozpocznij poszukiwania kolejnego modelu, który zacznie rosnąć razem z dzieckiem.

[1] https://1000dni.pl/0-6-miesiecy/skad-sie-bierze-kolka-u-noworodka?gclid=EAIaIQobChMIrOu_xeH4-gIVegqiAx1D-wP3EAMYASAAEgK7k_D_BwE

[2] https://dietetycy.org.pl/bisfenol-a-bpa/

Artykuł sponsorowany.