Zaplanuj idealną komunię dla swojego dziecka!

Komunia jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka i jego rodziców – z tego właśnie powodu, zazwyczaj przygotowania do niej trwają tygodniami. Opiekunowie dwoją się i troją, żeby o niczym nie zapomnieć, upewniając się po kilkanaście razy, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Szał przygotowań jest prawdziwie stresującym czasem, a przecież dziecko jest już wystarczająco rozemocjonowane, nie ma więc konieczności aby udzielały mu się nerwy rodziców. Rozwiązaniem na komunijną krzątaninę jest wcześniejsze zapamiętanie paru prostych zasad – z nimi całe przygotowania okażą się dużo prostsze.

Gdzie zorganizować komunię?

Jest to odwieczny dylemat – w restauracji czy w domu? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy bowiem od liczby osób, które chce się zaprosić, budżetu, jakim się dysponuje oraz wielkości mieszkania. Jeśli przewidywana liczba gości będzie niewielka, z powodzeniem można urządzić przyjęcie w domowym zaciszu, należy jednak pamiętać, że wiąże się to z kilkudniowymi przygotowaniami i, niestety, spędzeniem dużo czasu w kuchni. Jeśli natomiast dysponuje się nieco większym budżetem i chce się uniknąć stresu związanego z gotowaniem oraz przystrajaniem mieszkania, doskonałym rozwiązaniem okaże się sala na komunię. Zazwyczaj, większość tego typu miejsc ogłasza się w Internecie, warto jednak udać się osobiście do kilku i samemu ocenić, czy spełnia wymagania zarówno rodziców jak i pociechy.

Kogo zaprosić?

Ogólna zasada zakłada, że na komunię zaprasza się najbliższą rodzinę – w praktyce oznacza to, że najczęściej obecni będą oczywiście rodzice, dziadkowie oraz matka i ojciec chrzestni, chociaż nieraz zaprasza się również dalszych wujków i ciotki. Jeśli komunia 2022 ma być organizowana poza domem, wówczas możliwe będzie zaproszenie znacznie większej liczby osób, zawsze należy jednak pamiętać, że komunia ma stanowić przyjęcie dla dziecka i to ono ma grać główną rolę. Zaproszenie zbyt dużej liczby osób, kiedy nawet nie będzie możliwości porozmawiania ze wszystkimi, może wprowadzić niepotrzebny chaos i zamieszanie, którego przecież zarówno dziecko jak i opiekunowie chcieliby uniknąć.

Dekoracje komunijne

Większość sal oferuje przystrojenie i udekorowanie stołów, istnieje jednak możliwość wyboru i nadanie komunia Gdańsk indywidualnego charakteru. Dekoracje komunijne powinny być delikatne i subtelne, tak aby nie zdominowały całego wnętrza. Biel jest oczywiście najczęściej królującym kolorem, niemniej jednak można, a nawet warto, się zdecydować także na zielenie, beże, popiele oraz pudrowy róż. Najbardziej istotnym elementem pomieszczenia będzie oczywiście stół, który powinien być przykryty gładkim białym obrusem, na którym znajdzie się jednolita, najlepiej srebrna, zastawa oraz, dla przełamania wszechobecnej bieli, pojedyncze kwiaty bądź bukieciki. Oprócz dekoracji stołu, równie istotne jest odpowiednie przystrojenie pomieszczenia – w tym celu warto zakupić białe baloniki, które powiesi się w różnych miejscach, a na ścianach mogą się znaleźć dekoracje w pastelowych barwach.