Aranżacja salonu w nowoczesnym mieszkaniu, jakie meble?

Salon jest pomieszczeniem pełniącym zazwyczaj kilka funkcji. Bardzo często jest to pokój wypoczynkowy, gościnny i jadalnia. Czasami pełni również rolę awaryjnej sypialni. Z tego też powodu aranżacja salonu w taki sposób, aby był on w pełni funkcjonalny i równocześnie stylowy pod względem wystroju, bywa sporym wyzwaniem. Jak się za nią zabrać i na jakie meble do salonu postawić?

Od czego zacząć aranżację salonu?

Elementami odgrywającymi kluczową rolę przy aranżacji salonu są rozmiary pomieszczenia oraz jego układ, a także funkcja, jaką będzie pełnił. Jeśli ma on być zarówno pokojem dziennym, jak i jadalnią, to będziemy musieli pomieścić w nim zarówno wypoczynkowe meble do salonu https://www.wajnert.pl/meble/meble-do-salonu/, jak i typowe wyposażenie jadalni, czyli przede wszystkim stół i krzesła. Rozmiar pokoju ma również znaczenie pod względem rodzaju i wielkości mebli, jakie będziemy mogli w nich umieścić.

W dużym salonie bez przeszkód ustawimy sofę czy narożnik oraz komplet foteli i puf, zyskując w ten sposób wiele miejsc wypoczynkowych i siedzących. W mniejszym trzeba szukać rozwiązań z jednej strony kompaktowych, a z drugiej jak najbardziej praktycznych, którymi mogą być niewielkie narożniki modułowe.

Podsumowując, aranżację salonu należy rozpocząć najpierw od określenia jego przeznaczenia i dostosowania rodzaju wyposażenia do wielkości i układu pomieszczenia.

Kiedy już zdecydujemy się na konkretne meble do salonu, to wtedy możemy spokojnie przystąpić do wyboru ich kolorystyki oraz designu.

Na co postawić, wybierając nowoczesne meble do salonu

Określenie nowoczesne meble do salonu nie mówi nam zbyt wiele o tym, jaki typ wyposażenia się w tym przypadku kwalifikuje. Ogólnie meble do salonu, to meble wypoczynkowe, którymi są przede wszystkim sofy, narożniki, fotele i pufy. O tym, czy dany mebel jest nowoczesny, decyduje jego konstrukcja oraz design.

Do mebli, które w ostatnich latach zaliczane są do czołówki tych nowoczesnych, należą tapicerowane narożniki modułowe wyposażone w funkcję spania i funkcję relaks. Są to bowiem meble o ciekawej stylistyce i niezwykle praktycznej konstrukcji. Mogą one pełnić rolę łóżka i często posiadają wbudowane pojemniki na pościel. Natomiast funkcja relaks umożliwia regulację i wygodne rozłożenie poszczególnych modułów narożnika, co zamienia je w wygodne siedziska z podnóżkiem.