Wybieramy uchwyty do mebli. Na co warto zwrócić uwagę i co jest modne w 2022 roku?

Zamawiając meble, już na etapie projektowania powinieneś rozważyć, w jaki rodzaj uchwytów mają być wyposażone. Dostępna u nas oferta uchwytów meblowych jest na tyle szeroka, że z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Pytanie tylko, czym ma być to „coś” i jakimi wskazówkami warto się kierować przy wyborze uchwytów meblowych w 2022 roku?

Idealne uchwyty do mebli. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Istnieje kilka ogólnych wskazań, jakimi powinien kierować się każdy, kto szuka do swoich mebli odpowiednich uchwytów. Wskazania te można ująć w następujące punkty:

  • Spójność i dopasowanie estetyczne – uchwyty do mebli muszą komponować się z meblem, co nie znaczy jednak, że powinny się z nim koniecznie wizualnie stapiać. Uczynienie z uchwytów swoistych akcentów estetycznych jest rozwiązaniem śmiałym, ale dobrze wykonane, potrafi przynieść niesamowity efekt.
  • Funkcjonalność – nawet najpiękniejszy uchwyt meblowy nie będzie wiele wart, jeśli nie będzie spełniał należycie swojej roli. Musi być więc wygodny, komfortowy w użyciu i trwały. Takie właśnie uchwyty znajdziecie u nas, na Intar.pl.
  • Integralność stylu – jeśli zamierzasz urządzić swój dom lub mieszkanie w ściśle określonym stylu wnętrzarskim, również uchwyty do mebli https://www.intar.pl/oferta/uchwyty-meblowe,39 powinieneś wybierać z myślą o konkretnej aranżacji. Pozwoli Ci to zachować spójność wizualną całego wnętrza.

Zdjęcie dzięki uprzejmości firmy Proform

A jakie dokładnie uchwyty masz do wyboru? Czym możesz ozdobić swoje nowe meble?

Najmodniejsze uchwyty do mebli w 2022 roku. Co warto o nich wiedzieć?

Przeglądając naszą ofertę uchwytów meblowych, szybko się zorientujesz, że do wyboru masz m. in. następujące ich rodzaje:

  • standardowe uchwyty meblowe – typowe, popularne uchwyty do praktycznie wszystkich mebli;
  • relingi – smukłe, eleganckie uchwyty w kształcie relingów, doskonałe do nowoczesnych mebli ekskluzywnych;
  • gałki – małe, eleganckie uchwyty sprawdzające się świetnie przy meblach w stylu klasycznym;
  • uchwyty meblowe wpuszczane – nikt nie lubi zawadzać ciągle o wystające uchwyty meblowe. Z uchwytami wpuszczanymi problem ten przestaje istnieć;
  • uchwyty krawędziowe i listwowe – doskonałe w przypadku mebli o pięknych, zdobionych frontach;
  • uchwyty do mebli dziecięcych – dowód na to, że nawet uchwyty do mebli mogą stanowić okazję do zabawy.

Każdy z tych rodzajów uchwytów meblowych spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i funkcjonalności. Każdy z nich jest trwały i łatwy w montażu. Każdy z tych uchwytów znajdziesz w naszym sklepie, na intar.pl.