Sprzęt do karaoke. Idealny prezent dla całej rodziny

Wybór odpowiedniego prezentu, który przyniesie radość całej rodzinie to nie lada wyzwanie. Domownicy w zależności od wieku mają różne potrzeby. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się zestawy do karaoke. Sprawdzają się zarówno na domowych imprezach, ale i podczas niewielkich wystąpienień. Jak zbudowany jest taki zestaw i dla kogo będzie odpowiedni?

Co wchodzi w skład zestawu karaoke?

Dobrze zbudowany zestaw karaoke to przede wszystkim głośnik. A raczej kilka głośników zamkniętych w jednej obudowie. Ułożone są w taki sposób, aby dźwięk miał jak najlepszy efekt stereofoniczny. Kolumna wyposażona jest w panel sterujący. Jego obsługa powinna być prosta i intuicyjna. Najczęściej umiejscowiony jest na samej górze obudowy. Bardzo praktyczne są także modele z możliwością obsługi za pomocą pilota. Do zestawu karaoke często dołączany jest mikrofon przewodowy. W przypadku jego braku dobrze jest zwrócić uwagę czy cały power audio ma odpowiednie wejście, żeby go podłączyć. 

Dobrze skonstruowany sprzęt umożliwi użytkownikowi podłączenie różnych nośników z muzyką. Powinny się na nim znaleźć zarówno złącza cyfrowe, jak i analogowe. Niektóre głośniki mają także wbudowany tuner radiowy.

Jakie są największe zalety power audio?

Największą zaletą domowego zestawu karaoke jest przede wszystkim mobilność. Dzięki wbudowanej baterii, bez problemu można go zabrać w plener, czy na podwórko. W razie potrzeby istnieje możliwość podłączenia do niego powerbanka.

Ogromnym plusem jest funkcja umożliwiająca włączanie muzyki z różnych źródeł. Za pomocą Bluetooth można połączyć z głośnikiem telefon czy tablet, dzięki czemu obsługa sprzętu staje się jeszcze łatwiejsza.

Power audio daje również możliwość podpięcia nie tylko mikrofonu, ale także instrumentów muzycznych np. gitary. Dzięki tej zalecie, zestaw karaoke może przemienić się w niezły sprzęt didżejski.

Opcja, która przydaje się przede wszystkim podczas imprez, to różnokolorowe oświetlenie. W zależności od upodobań można wybrać jeden ciągły kolor, pulsujący w rytm muzyki lub zmieniające się barwy w równym rytmie. Najczęściej diody ułożone są bezpośrednio przy głośniku, a także podświetlają panel sterowania.

Jak wybrać odpowiedni zestaw karaoke?

Tak naprawdę to, jak będzie wyglądał cały sprzęt, zależy od potrzeb klienta. Przede wszystkim należy określić, dla kogo będzie przeznaczony zestaw karaoke. W przypadku prezentu dla małego dziecka, kiedy rodzic nie wie, czy trafi w gust swojej pociechy, warto skupić się na mniejszych i tańszych modelach. Na początek bardzo dobrze sprawdzi się mikrofon karaoke. Model bezprzewodowy posiada wbudowany głośnik, slot na kartę pamięci i pendrive oraz modulator głosu. Dzięki połączeniu Bluetooth można go podłączyć do innych nośników. Z pewnością da wiele radości z korzystania.

Osoby wymagające i mające możliwość zainwestować więcej w sprzęt do karaoke powinny skupić się na bardziej rozbudowanych zestawach. Takie kolumny mają przede wszystkim większą moc i odpowiednio rozłożone głośniki dające lepszy efekt dźwiękowy. Dobrej jakości system power audio w miarę potrzeby umożliwi rozszerzenie zestawu o dodatkowe gadżety.

Bez wątpienia zakup zestawu karaoke będzie dobrą inwestycją. Znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach zarówno w tych rozrywkowych, jak i bardziej formalnych. Pomoże rozwijać pasje do muzyki i spełni oczekiwania domownika w każdym wieku.