Pianki do włosów i ich rola w stylizacji

Pianka do włosów stała się popularnym kosmetykiem dla różnych rodzajów włosów, od długich po krótkie. Ważną zaletą pianek jest to, że skutecznie podkreślają strukturę włosów, nadając im objętość i sprężystość. Pianki do włosów kręconych służą do podkreślenia loków. Niektóre produkty zawierają składniki wygładzające i nawilżające. Włosy kręcone bardzo często są przesuszone, przez co stają się bardziej łamliwe i lekko skręcone. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić z suszeniem i nadmiernym wygładzaniem włosów pianką.

Jak skutecznie stylizować włosy kręcone?

Stylizacja włosów kręconych to prosta czynność. Jeśli chcesz podkreślić loki i nadać im odpowiedni wygląd użyj pianki do stylizacji. Weź piankę w dłoń i energicznie wstrząśnij. Następnie przedziel włosy w koki. Nałóż piankę na każde pasmo włosów. Wysusz włosy suszarką i lekko skręć pasma. Delikatnie podnieś proste włosy palcami.

Rodzaje pianek do włosów

Na rynku kosmetycznym jest bardzo szeroki wybór pianek do włosów. Należy wybierać pianki stworzone z myślą o Twoim rodzaju włosów i spełniające Twoje wymagania. Rodzaje pianek do włosów są następujące.

  • Pianka do włosów kręconych – przeznaczona do włosów kręconych lub falowanych. Ułatwia układanie włosów i zapobiega powstawaniu naturalnych loków.
  • Pianka do prostowania włosów – przeznaczona jest do włosów kręconych lub trudnych do ułożenia..
  • Pianka nabłyszczająca – stosować należy ją do włosów matowych, suchych i zniszczonych. Efekt nabłyszczający nadaje włosom lśniący połysk.
  • Pianka do włosów farbowanych – zawiera składniki, które zapobiegają blaknięciu włosów. Skutecznie redukuje puszenie się włosów, dzięki czemu włosy farbowane pozostają dłużej świeże. Pianka zawiera również składniki nawilżające.

Kosmetyk ten jest zwykle używany do układania i stylizacji włosów. Przed wykonaniem stylizacji z jego pomocą zaleca się dokładne umycie włosów szamponem i zastosowanie odżywki. Obecnie na rynku dostępne są również pianki kondycjonujące – zawierające w składzie składniki kondycjonujące. Więcej produktów do stylizacji zobaczysz tu: https://trena.pl/175-pianki

Pianka do stylizacji dla mężczyzn

Pianka do stylizacji włosów dla mężczyzn ma gęstą, sprężystą konsystencję. Sprawdza się ona głównie w przypadku trudnych do ułożenia włosów. Mężczyźni coraz częściej sięgają po tego typu produkty, dlatego na rynku istnieje wiele różnych rodzajów kosmetyków dla mężczyzn. Najważniejszą różnicą pomiędzy poszczególnymi piankami jest ich zdolność do utrwalania włosów.

Pianki do stylizacji włosów są bardzo delikatne, a jednocześnie bardzo mocne. Jednakże mogą sprawdzić się nieco słabiej w przypadku długich włosów, ponieważ mają tendencję do twardnienia. Są one najbardziej skuteczne, gdy stosuje się je na krótkich włosach. Piana dla mężczyzn powinna być dobrana do rodzaju włosów.

Pianka do włosów kręconych

Pianki do włosów kręconych mogą nie tylko utrwalać kręcone włosy, ale także tworzyć loki. Pianki do stylizacji powinny mieć lekką konsystencję, która nie obciąży włosów i nie będzie lepka. Niektóre produkty zawierają składniki takie jak: olejek, sok z aloesu czy substancje chroniące włosy przed wysoką temperaturą podczas stylizacji.

Tego typu profesjonalne kosmetyki do włosów mają za zadanie utrzymać loki w stanie utrwalenia przez wiele godzin. Kręcone włosy nie powinny być układane na siłę, ponieważ skleją się i utrudnią rozwój loków.

Stylizacja prostych włosów 

Proste włosy można również stylizować za pomocą pianki do stylizacji. Dobrze wstrząśnij piankę i nałóż ją na włosy, używając opuszków palców. Użyj grzebienia, aby oddzielić jedno pasmo od góry do dołu. Wysusz włosy suszarką do włosów. W celu uzyskania maksymalnie prostych włosów użyj prostownicy.

Jeśli masz tendencję do przetłuszczania się włosów i chcesz zachować ich świeżość na dłużej, nie nakładaj pianki bezpośrednio na skórę, a jedynie na końcówki wilgotnych włosów – usuwając najpierw nadmiar wilgoci. Jeśli chcesz nadać włosom objętość odwróć szczotkę do góry nogami i susz włosy przy nasadzie. Pamiętaj, aby nie nakładać zbyt dużo produktu na włosy, ponieważ nadmierna ilość może uszkodzić włosy.