Lustra w sypialni – czy to dobry pomysł?

Lustra w sypialni wydają się bardzo kontrowersyjnym rozwiązanie. Zgodnie z Feng Shui raczej nie powinno się tego robić. Jednocześnie potrzeby i gusta wielu osób mówią o tym wprost przeciwnie, a więc uważają, że lustro w sypialni jest podstawą. Musimy jednak wiedzieć, gdzie dokładnie je umieścić, aby przyniosło nam wiele korzyści.

Filozofia zachodnia

Zachodnia filozofia jak najbardziej akceptuje lustra w sypialni. Filozofia stawia na to, co jest estetyczne oraz praktyczne, a podczas planowania mieszkania nie uwzględnia w żadnym wypadku metafizyki. Lustro w aranżowaniu wnętrz ma naprawdę sporo zalet. Dlaczego warto umieścić je w sypialni?

Na pewno lustra powiększa przestrzeń, co jest zwłaszcza wartościowe dla mniejszych pomieszczeń. Sposobem najprostszym na wydłużenie pokoju jest zastosowanie stojącego lustra. Wąskie oraz długie lustro stojące pod ścianą czy też oparte na wspornikach doda optycznie danemu pokojowi wysokości. Lustro także odbija przedmioty. Właśnie dlatego warto je ustawić na przeciwko tego, co lubmy i na co patrzenie nam sprawia sporą przyjemność. Raz to będzie widok za oknem, a innym razem rzeźba, którą przywieźliśmy z wakacji czy też szeroki wazon, w którym mamy piękne wiosenne kwiaty.

Pamiętajmy także o tym, że lustro „łapie” światło i je odbija. Jeśli w sypialni się znajduje mało okien bądź też są niewielkie, to lustro ustawić warto naprzeciw nich. Kiedy będzie świeciło słonce, to przestrzeń się stanie o wiele jaśniejsza. Jeśli nam zależy na takim efekcie, to powinniśmy się zdecydować na cięte lustra o znacznie większej powierzchni.

Kolejne cenne wskazówki

Na pewno należy unikać stawiania lustra w otoczeniu bezpośrednim szafki, na której nam dosyć trudno utrzymać porządek oraz także krzesła, na które rzucamy ubrania po przyjściu do domu czy też torbę. Odradza się także wieszania lustra naprzeciwko ciemnych oraz wzorzystych tapet oraz także zasłon, obrazów masywnych, komody czy też regały przepełnionego książkami.

Lustro w sypialni, szczególnie duże pozwala na łatwiejsze oraz szybsze wyszykowanie się do wyjścia. Dobrze ukazuje naszą sylwetkę, a więc możemy się w nim przejrzeć i wybrać właściwy strój.

Lustro także wpływa na ciepły, jak i także intymny klimat pomieszczenia, co jest bardzo ważne w sypialni. Lustro co więcej sprawia, że pokój się staje bardzo przytulny. Na sam koniec dodajmy, że lustro jest elementem dekoracyjnym, bardzo podobnie jak wazon, rzeźba czy też obraz. Jeśli ma ozdabiać naszą sypialnię, to szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na samą ramę. Dobierzmy odpowiedni kolor czy też pokuśmy się o jej wykonanie samodzielne.