Kim jest Mateusz Janicki? [wiek, żona, Instagram]

Mateusz Janicki to jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów w Polsce. Popularność przyniosła mu rola Pawła Krzyżanowskiego, czyli chłopaka Marysi Radosz, w serialu Pierwsza Miłość. Występował również w serialu Singielka. Jeśli jesteście ciekawi informacji z jego życia prywatnego oraz zawodowego, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

Kim jest Mateusz Janicki?

Mateusz Janicki urodził się 26 listopada 1983 roku w Krakowie. Pochodzi z rodziny, której członkowie odnosili duże sukcesy w branży naukowej. Jego dziadek Jerzy był znanym fizykiem, pradziadek Henryk Niewodniczański był twórcą i patronem Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie, a prapradziadek profesor Roman Prawocheński był zootechnikiem i członkiem Polskiej Akademii Nauk.

Podczas nauki w liceum ogólnokształcącym, Mateusz Janicki spędził rok w amerykańskiej szkole w New Jersey. Aktorstwo studiował na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Jest również absolwentem stosunków międzynarodowych na Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, a także dyplomowanym nauczycielem jazdy na nartach.

Mateusz Janicki — kariera

Mateusz Janicki jest artystą filmowym, serialowym oraz telewizyjnym. Zadebiutował na deskach teatru w spektaklu Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa w reżyserii Krystiana Lupy. Występował w teatrach krakowskich: Ludowym w Nowej Hucie, Łaźnia Nowa i Starym im. Heleny Modrzejewskiej. Od 2011 roku związany jest z Teatrem Nowym w Łodzi.

Rozpoznawalność przyniosła mu rola Pawła Krzyżanowskiego w serialu Pierwsza miłość. Następnie widzowie mogli oglądać go w Singielce, Czasie honoru oraz Na dobre i na złe. Od jakiegoś czasu wciela się również w rolę Maksa w serialu Przyjaciółki. Filmy, w których zagrał Mateusz Janiki to Lejdis, Planeta Singli i Karuzela.

Mateusz Janicki — żona

Żoną Mateusza Janickiego jest aktorka Olga Szostak, która ukończyła studia na krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnym imienia Stanisława Wyspiańskiego. Kobieta jest również wykształconą logopedką. Jest absolwentką studiów podyplomowych z logopedii, a doświadczenie zdobywała między innymi w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom, w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym oraz jako wolontariusz w Pareo Centrum Terapii Logo-Ped. Para wspólnie wychowuje dwóch synów — Jana i Antoniego.

Mateusz Janicki — Instagram

Mateusz Janicki prowadzi profil na Instagramie pod nazwą @mateuszjanicki. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi ponad 94,1 tysięcy użytkowników tego serwisu.