Kim jest Katarzyna Piasecka? [stand-up, Instagram]

Katarzyna Piasecka, jak sama twierdzi, jest „najstarszą polską stand-uperką”. Swoją przygodę ze sceną zaczynała w Kabarecie Słuchajcie, aktualnie występuje w klubach oraz na dużych salach widowiskowych. Jest gospodarzem sceny stand-upowej w Warszawie (Hybrydy), gdzie cyklicznie zaprasza najlepszych polskich komików. Współtworzy również grupę improwizacyjną Siedem Razy Jeden.

Kim jest Katarzyna Piasecka?

Katarzyna Piasecka urodziła się 12 sierpnia 1978 roku w Świebodzinie. Pochodzi z Ciborza. Jest komiczką, artystką kabaretową, aktorką, konferansjerką, autorką tekstów. W 2002 roku otrzymała dyplom magistra pedagogiki terapeutycznej UZ, ale w zawodzie nie przepracowała ani jednego dnia.

Jakoś tak mnie scena wciągnęła, że nie było kiedy — wyznaje Piasecka.

W latach 2001-2009 była związana z Kabaretem Słuchajcie. Aktualnie zajmuje się karierą solową. Od 2008 roku jej głównym zajęciem jest stand-up. Katarzyna Piasecka występuje zarówno w klubach, jak i na dużych salach widowiskowych. Razem z Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim współtworzy projekt Stand-up Bez Cenzury.

Pytana, czemu kobiet w stand-upie wciąż jest mniej niż mężczyzn, wskazuje, że to zawód, który trudno pogodzić z macierzyństwem, ponieważ łączy się z koniecznością ciągłych wyjazdów

Jak jest zbiorowa gala, to masz ośmiu komików i jedną komiczkę. Przestałam to jednak analizować, bo mnie to zwyczajnie wprawiało w kompleksy, a potem włączała się waleczna Piasecka, która robiła coś wbrew sobie, byle „im pokazać” – mówi stand-uperka.

Piasecka jest gospodarzem scen stand-upowych w Warszawie (Hybrydy) i Zielonej Górze (Kawon), gdzie cyklicznie zaprasza najlepszych polskich komików. Współtworzy również grupę improwizacyjną Siedem Razy Jeden.

Artystka wcielała się w postać Córki w serialu kabaretowym TVP 2 Rodzina Trendych.

Katarzyna Piasecka — życie prywatne

Drugą pasją Katarzyny Piaseckiej, zaraz po stand-upie, są podróże.

Pół życia w trasie, pół w podróżach – dobrze liczysz, nie mam życia. I za to właśnie kocham moje życie. Od jakiegoś czasu mam tak poukładane proporcje w pracy i podróżowaniu, że czuję się absolutnie szczęśliwa. Gdy pojawia się jakiś smutek, dół, to go szybko mijam albo kolejnym lotem, albo kolejną trasą. Nie dałabym rady bez podróży. Tak samo bez stand-upu. Ot, taka ze mnie komiczka podróżniczka — mówiła w wywiadzie dla magazynu kobieta.onet.pl.

Katarzyna Piasecka – Instagram

Katarzyna Piasecka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @katarzynapiasecka. Profil artystki obserwuje aktualnie prawie 45 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Katarzyna Piasecka – cytaty

Optymizm to dobry kapitał.

Przecież zakupy to zakupy i żaden męski foch nas nie powstrzyma. I tak ciągamy go przez te bluzeczki, spódniczki, pantofelki… Po trzech godzinach ma dość, wracamy do domu – zasypia jak dziecko! Znaczy no… dziecko… Dzieci tak nie chrapią!

Zakupy to nie jest pojęcie, tylko filozofia. (…) jak to jest, że facet wychodzi z domu na zakupy na dwie godziny, wraca, ma w ręku śrubokręt i jest szczęśliwy? Przecież to jest marnowanie potencjału (…)!