Karty Lenormand: jak z nich wróżyć? Dowiedzmy się

Karty Lenormand: jak z nich wróżyć? Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Karty te służą do wróżb bardzo precyzyjnych. Co więcej były już znane na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Przy pomocy talii kart wykonać możemy śmiało bardzo wiele rozkładów. Co jeszcze o tym kartach koniecznie musimy wiedzieć?

Alternatywa dla kart tarota

Wróżenie większości z nas kojarzy się z kartami tarota. Jednak okazuje się, że istnieją także inne karty, które są mniej znane. W związku z tym pojawia się pytanie Karty Lenormand: jak z nich wróżyć? Wszystko to może się wydawać nieco skomplikowane, ale tak naprawdę jest to wróżenie nieco łatwiejsze od tarota. Przejdźmy do szczegółów.

Zanim przejdziemy do szczegółów, to powiedzmy sobie skąd w ogóle karty te się wzięły. Wyrocznia Lenormand została zainspirowana bardzo rozrywkową grą planszową. Karty te bezpośrednio są związane z madame Lenormand. Jest to jedna z najbardziej znanych wróżek w całej historii. To właśnie do niej po wróżby zwracał się między innymi sam Napoleon Bonaparte. Jednak nie ta wróżka jest ich pomysłodawczynią. Ich pochodzenie do dnia dzisiejszego jest nie do końca znane. Za twórcę niektórzy uważają przedsiębiorcę pochodzącego z Niemiec Johana Kasparowa Hechtel. Produkował on przeróżne gry. Najbardziej popularna to „Gra nadziei”. Polegała ona na poruszaniu się pionkami po planszy, która była ułożona z trzydziestu sześciu kart. Nic jednak nie wskazuje na to, aby był on także związany z ezoterykę. Dlatego też niektórzy ezoterycy uważają, że gra ta była inspiracją, a twórca prawdziwy talii jest nieznany.

Jak wróżyć?

Wbrew pozorom wróżenie z tych kart wcale nie jest takie trudne. Poradzą sobie z tym nawet wróżki dopiero początkujące. Ważne jest to, aby pamiętać, że przez stulecia powstały przeróżne tradycyjne odczytywanie kart, które to mają wpływ na ich znaczenie. Wyróżnia się tradycję szwedzko-niemiecką, niemiecką, belgijsko-holenderską oraz francuską. Większość kart ma takie samo czy też bardzo podobne znaczenie. Są jednak wyjątki. Aby się w tym wszystkim nie pogubić, warto trzymać się na początku jednego systemu, najlepiej takiego, w którym znaczenie karty w wybranym systemie nam ne będzie pasowało w systemie do niczego.

Musimy mieć świadomość tego, że początki bywają trudne. Nie należy się zniechęcać. Powinniśmy być pozytywnie nastawienie i pamiętać, że trening czyni nas mistrzem. Z czasem staniemy się prawdziwymi specjalistami od wróżb. Szczerze, to już nie możemy się doczekać tej chwili.