Jesienna pielęgnacja – jak zadbać o swoją cerę

Jesień to bardzo wymagająca pora roku. Prawidłowa pielęgnacja cery w tym okresie jest niezwykle ważna. Jesień to czas przebarwień słonecznych, wyprysków, przesuszonej skóry i nadmiernego jej rogowacenia. Warto wiedzieć w jaki sposób zadbać o swoją cerę po lecie.

Złuszczanie 

Chcąc w odpowiedni sposób zadbać o swoją cerę jesienią, warto przede wszystkim zaopatrzyć się w zestaw sprawdzonych kosmetyków. Dobrym rozwiązaniem jest  Gazetka Rossmann na gazetkowo.pl. Dostępne są w niej najnowsze propozycje oraz atrakcyjne rabaty. Jesienią w pierwszej kolejności należy zdecydować się na wykorzystanie kwasów, aby dogłębnie oczyścić cerę. Naskórek można także złuszczać tradycyjnymi metodami takimi jak: peeling enzymatyczny czy mechaniczny. W ten sposób można też pozbyć się nieestetycznych przebarwień i skutecznie wyrównać koloryt skóry. 

Nawilżenie 

Jesień to naprawdę trudny czas dla skóry. Dlatego, aby uniknąć przesuszenia i podrażnienia, należy też zadbać o prawidłowe nawilżenie. Najskuteczniejsze jest działanie dwutorowe: od zewnątrz i od wnętrza. Oprócz spożywania codziennie przynajmniej półtora litra wody, warto też sięgnąć po balsamy do ciała i kremy o bogatej konsystencji. Dużo propozycji zawiera gazetka Hebe na gazetkowo.pl. Warto zwrócić szczególną uwagę na balsamy i olejki, które wieczorem powinno się aplikować na skórę. 

Regeneracja 

Skóra po jesieni wymaga także skutecznej regeneracji. Najskuteczniejsze efekty może dać witamina A oraz jej pochodne. Wygładza ona zmarszczki, poprawia proces elastyczności skóry, a także zmniejsza jej szorstkość oraz suchość. Dobrym rozwiązaniem jest także dodawanie do kąpieli soli z Morza Martwego oraz olejków odpowiedzialnych na zatłuszczanie. Dobrze sprawdzi się też specjalny olejek pod prysznic. 

Skuteczne dbanie o stan naskórka po jesieni wymaga cierpliwości oraz regularności. Należy świadomie wybrać skuteczne kosmetyki, o sprawdzonym, naturalnym składzie. Zamierzone efekty, mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach. Trzeba także pamiętać o skutecznej ochronie przeciwsłonecznej, aby problemy nie powróciły. W okresie jesiennym na skórę dobrze działają ceramidy. Dają one zdrowy wygląd, a także koją wszelkie podrażnienia, nawilżają i chronią przed szkodliwym działaniem różnych czynników zewnętrznych.