Kim jest Natalia Vodianova? [Instagram, dzieci, wiek]

Natalia Vodianova to pochodząca z Rosji supermodelka, która karierę w modelingu rozpoczęła w wieku 17 lat. Współpracowała z najlepszymi projektantami mody jak Gucci, Calvin Klein, Chanel, Versace czy Louis Vuitton. Swoją twarzą firmuje kosmetyki marki L’Oreal. Modelka ma na swoim koncie wiele sesji zdjęciowych i okładek w prestiżowych magazynach m.in. Elle, Vogue czy Harper’s Bazaar.

Kim jest Natalia Vodianova?

Natalia Vodianova urodziła się 28 lutego 1982 roku w Gorkim w Rosji. Jej dzieciństwo nie było usłane różami. W wieku 11 lat dziewczynka zaczęła pomagać matce w sprzedaży owoców i warzyw na straganie, często opuszczając zajęcia w szkole. Dzięki temu mogły zapewnić opiekę młodszej siostrze, chorej na porażenie mózgowe.

Doskonale pamiętam czasy, kiedy wstawałam o czwartej rano, żeby zdążyć przed świtem na targ. Pomagałam mamie sprzedawać owoce, przenosiłam skrzynie, rozkładałam towar na straganie. Odpoczywałam w szkole, a po lekcjach zajmowałam się domem i młodszym rodzeństwem.

Kiedy jej matka zauważyła fizyczne predyspozycje Natalii, zapisała ją do nowo powstałej szkoły modelek. Na jednym z castingów dziewczyna zwróciła uwagę agenta z Paryża, który zaoferował jej pomoc w karierze. Warunkiem miała być nauka języka angielskiego w 3 miesiące. Vodianowa wyjechała do stolicy Francji jako 17-latka. Tam zainteresowała się nią agencja VIVA.

Natalia Vodianowa brała udział w kampaniach reklamowych, takich marek jak: Gucci, Calvin Klein, L’Oréal, Chanel, Giorgio Armani, Versace, Roccobarocco, Versus, Louis Vuitton, Marc Jacob, Miss Sixty, Moschino, Nina Ricci. Na wybiegu chodziła u Soni Rykiel, Vivienne Westwood, Aa Milano, Atila Kotuglu, Blumarine, Christiana Diora, Custo, Loewe, Paco Rabanne, Pierre Balmain’a, Yōji Yamamoto, Stelli McCartney, Valentino, Viktora & Rolfa, Yves Saint Laurent’a, Christiana Lacroix’a, Emanuela Ungaro, Givenchy, Calvina Kleina oraz Karla Lagerfelda. Ozdabiała okładki międzynarodowych wydań Elle, Vogue i Harper’s Bazaar.

W 2009 roku wraz z prezenterem telewizyjnym Andriejem Małachowem prowadziła półfinały 54. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w Moskwie.

Natalia Vodianova — dzieci, mąż

W 2002 roku Natalia Vodianova poślubiła w Petersburgu brytyjskiego magnata nieruchomości Justina Portmana. Para doczekała się trójki dzieci: syna Lucasa Alexandra (ur. 2001), córki Nevy (ur. 2006) i syna Victora (ur. 2007). W 2011 małżeństwo ogłosiło separację. Ostatecznie doszło do rozwodu.

Obecnie modelka związana jest z biznesmenem Antoinem Arnaultem – synem założyciela koncernu LVMH. W maju 2014 roku przyszedł na świat ich syn, który otrzymał imię Maxim, a w 2016 para powitała syna Romana. W Sylwestra 2020 Vodianova i Arnault zaręczyli się, a 21 września 2020 roku odbyła się ceremonia ślubna. Para zdecydowała się na skromną uroczystość w otoczeniu jedynie najbliższych przyjaciół oraz rodziny i pobrała się w urzędzie stanu cywilnego w 16. dzielnicy Paryża. Modelka miała na sobie kreację od Ulyany Sergeenko, cenionej rosyjskiej projektantki.

Obecnie majątek Vodianovej szacuje się na pięć milionów funtów.

Natalia Vodianova — Instagram

Natalia Vodianova prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @natasupernova. Aktualnie jej profil obserwuje 2,8 mln użytkowników tego serwisu.