Jak znaleźć odpowiednie perfumy na zimę? Sięgnij po odlewki

Idzie zima, a wraz z nią w toaletce przydałyby się nieco inne zapachy niż orzeźwiające cytrusowe i morskie perfumy. Teraz przychodzi czas na ciepłe, nieco cięższe i bardzo przytulne kompozycje o dobrej projekcji. Jak znaleźć swój ulubiony zapach pośród dziesiątek zachwycających kompozycji dostępnych na rynku? Z pomocą przyjdą odlewki perfum – przekonaj się, że warto testować perfumy z ich pomocą.

Jakich zapachów szukać na zimę?

Chłodne dni wymagają tego, aby otoczyć się nieco cieplejszą aurą, tworzoną przez przytulne i ciepłe zapachy. Właśnie dlatego zimą lepiej zrezygnować z chłodnych i orzeźwiających kompozycji, które tak dobrze sprawdzają się w gorące dni. W zimowych perfumach zaczynają dominować nuty drzewne, skórzane, tytoniowe czy przyprawowe – tutaj warto wymienić m.in. kardamon, gałkę muszkatołową, cynamon czy imbir. Nie brakuje w nich też wetywerii, piżma czy nadających ostrości nut kadzidlanych.

Męskie perfumy na jesień emanują ciepłem, są przytulne i przyjemne. Wszystko dzięki bardzo dobrej projekcji, która pozwala im otaczać Cię aurą pewności siebie, także w chłodne dni.

Jak wybrać ulubiony spośród dziesiątek zapachów?

Musisz pamiętać o tym, ze każda kompozycja składa się z trzech nut, które otwierają się kolejno po sobie i emanują innym akordami. Dlatego lepiej nie kupować perfum po sprawdzeniu kilku zapachów w perfumerii, ponieważ po kilku godzinach wybrana kompozycja będzie pachnieć zupełnie inaczej niż bezpośrednio po aplikacji. Co w związku z tym zrobić?

Możesz wykorzystać blottery, czyli papierowe paski, które dostępne są w perfumeriach – spryskać je wybranymi perfumami i zabrać do domu, aby przekonać się, jak przedstawiają się kolejne nuty kompozycji. Ta metoda testowania też nie jest idealna, ponieważ perfumy, które kupisz i którymi będziesz się pryskać, będą mieszać się z zapachem Twojej skóry, dlatego blottery nie pozwolą Ci sprawdzić, jak kompozycja ułoży się na Tobie.

Wykorzystaj odlewki perfum

Dekanty (odlewki) perfum to oryginalne zapachy, które zamknięte są we flakonikach o małej pojemności, sięgającej kilku-kilkunastu mililitrów. Jest to najlepszy sposób na to, żeby w morzu dostępnych opcji znaleźć idealnie pasujący do siebie zapach.

Koszt odlewek to zaledwie ułamek ceny pełnego flakonika perfum, za który możesz jednak wypróbować zapach na sobie i przekonać się, jak kompozycja układa się na Twojej skórze w czasie uwalniana kolejnych nut. Dzięki odlewkom możesz sprawdzić perfumy przy różnej pogodzie i różnych okazjach, oceniając ich przydatność np. przy oficjalnych i mniej zobowiązujących spotkaniach.

Dowiesz się także, jak na perfumy reagują osoby z Twojego otoczenia, w tym partner lub partnerka, którzy przecież spędzają z Tobą mnóstwo czasu i również zależy im na tym, żeby odczuwać Twój zapach z przyjemnością.