House torebki – jak wybrać idealną torebkę do okazji?

Niezależnie od tego, czy mówimy o kuferkach czy też o kopertówkach, House torebki kryją w sobie naprawdę sporo skarbów. Czasami takich, o których pojęcia nie ma nawet posiadaczka szczęśliwa torebki najmodniejszej w tym sezonie. Nosimy je do pracy, zabieramy w podróż, na imprezy czy też na spotkania biznesowe. Jak dobrać torebkę idealną? Na co powinnyśmy zwrócić uwagę?

Dobór torebki

Wiele kobiet ma problem z wyborem torebki odpowiedniej. Często się kierujemy na przykład rozmiarem, a nie tym, aby torebka do nas faktycznie pasowała. Na szczęście istnieje kilka zasad, którymi się warto kierować przy wyborze House torebki idealnej.

Najważniejsze okazuje się dobranie torebki do konkretnej okazji. Tylko jak mamy to zrobić? Panuje sprawdzona zasada, która jest niepisana. Mówi o tym, że im pora późniejsza dni i im spotkanie jest o wiele bardziej oficjalne, tym torebkę mniejszą powinnyśmy wybierać. Może być ozdobiona delikatnie cekinami czy też koralikami. Jednak nie może być wykonywana z takich materiałów, jak chociażby len. On kobiecie w takim przypadku nie doda elegancji.

Kolejna zasada jest związana z wyglądem kobiety. Kobiety filigranowe wybierać powinny torebki niewielkie rozmiarowo. Duże mogą po prostu je przytłoczyć. Niewskazany również jest nadmiar dekoracyjnych elementów. Im bardziej klasycznie, tym lepiej. Gdy chodzi o sam fason, to lepiej unikajmy torebek poprzecznych. Mogą bowiem skrócić naszą sylwetkę. Wyborem rozsądniejszych są kwadratowe torebki czy też wydłużone lekko w pionie. Zaszaleć za to mogą kobiety wysokie. One nie muszą się w żadnym wypadku bać dużych oraz ozdobionych bogato torebek.

Ostatnia zaleta się odnosi od stroju oraz także koloru ubrania. Panuje jednak tutaj większa dowolność. Razem z rozwojem mody oraz pojawieniem się co po niektórych trendów, mało kto trzyma się ściśle doboru torebki do ubrania, a jest to spory błąd. Wybór odpowiedni akcesoriów tego typu to często jedynie kwestia gustu. Jeśli nie wiemy kompletnie, jaką dobrać torebkę do ubrania oraz mamy z problem faktycznie, to postawmy najlepiej na coś minimalistycznego.

Jakie torebki do noszenia na co dzień?

Wybierając torebkę, którą często będziemy używać oraz nosić do pracy, warto o tym pamiętać, aby była ona możliwie jak najbardziej praktyczna. Zazwyczaj ze sobą nosimy mnóstwo rzeczy, dlatego też istotny będzie sam rozmiar torebki. Na co dzień sprawdzają się świetnie torebki w typie worek, które wiele w sobie zmieszczą oraz są wygodne w samym noszeniu. Przydatna może się także okazać shopperka. Jest troszkę mniejsza od worka, ale także z powodzeniem zmieści nam najpotrzebniejsze akcesoria.