Czarne paznokcie – modne wzory

Nie lubisz pstrokatego, kolorowego manicure? Od zawsze stawiasz na klasykę? W tym sezonie namawiamy Cię na małą zmianę. Co powiesz na czarne paznokcie? Wiele osób uważa, że jest to kolor jesienno-zimowy, ale jeśli wzbogacisz go wzorami w bieli, szarości lub srebrze, możesz uzyskać naprawdę zaskakujący i bardzo elegancki efekt. Zobacz najpiękniejsze wzory na czarne paznokcie!

Czarne paznokcie — dla kogo?

Klasyka jest niezmiennie modna od wielu lat, ale warto czasem się przełamać i wprowadzić jakieś zmiany. Kolor czarny prezentuje się dobrze zarówno na długich, jak i na krótszych paznokciach. Warto jednak pamiętać, że makijaż do takiego manicure powinien być delikatny.

Czarny lakier należy nakładać na paznokcie bardzo starannie. Płytka musi być dobrze oczyszczona, a także wyrównana. Trzeba również zadbać też o skórki. Klasyczny czarny lakier dosyć szybko odpryskuje i ściera się na końcówkach, dlatego warto wypróbować hybrydę, która będzie cieszyła oko nawet przez dwa tygodnie.

Czarne paznokcie — wzory

Czarne paznokcie nadają się na każdą okazję - sprawdź!
Czarne paznokcie wzory

Czarne paznokcie są eleganckie, ale umieją być również szalone. Wzory, zdobienia i inspiracje, jakie możemy testować na czarnych paznokciach, są nieograniczone. Zobacz najpiękniejsze wzory na czarne paznokcie!

Czarne paznokcie świetnie łączą się z innymi kolorami, a najpiękniej wyglądają w towarzystwie złota, srebra. Ciekawym pomysłem są również paznokcie czerwono czarne. Tak naprawdę opcji jest mnóstwo, wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Na paznokciach bezbłędnie prezentuje się również czarny mat. Do tego, samą czerń można użyć w formie paska do frencza, a także zastosować ten kolor tylko na kilku paznokciach. No i jeszcze brokat! Takie zdobienie daje niesamowity efekt! I wcale nie musi wyglądać wieczorowo.

Czarne paznokcie to również wspaniała baza-płótno do eksperymentowania ze wzorkami, które sprawdzą się szczególnie podczas mniej oficjalnych spotkań. Na czerni wyjątkowo dobrze prezentują się delikatne kreseczki (złote, białe, srebrne, brokatowe) lub kropki. Na uwagę zasługują również fantazyjne mozaiki czarno-białe lub łączące kilka kolorów jednocześnie. Takie skomplikowane stylizacje będzie w stanie wykonać doświadczona manicurzystka.