Szczotka prostująca opinie – którą wybrać?

Szczotka prostująca opinie zachęcają nas do zakupu. Szczotka ta jest świetnym rozwiązaniem na lśniące oraz gładkie pasma bez używania prostownicy. Produkt ten prostuje nasze kosmyki i skutecznie ogranicza ich puszenie, a jednocześnie także ich nie niszczy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczotki prostującej?

Jak działa prostująca szczotka do włosów?

Szczotka prostująca opinie są w większości pozytywne. Jest to produkt typu dwa w jednym. Szczotka ta nie tylko rozczesuje pasma, ale także wygładza. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu na układanie fryzury. Wyprostowanie włosów trwa najczęściej mniej niż dziesięć minut. Jednak nie wszystkie włosy łatwo się prostuje. Lepiej będzie postawić w takiej sytuacji na szczotkę prostującą.

Efekt osiągany szczotką prostującą jest zależny od samej temperatury, którą ustawimy. Nie bez znaczenia jest także rodzaj naszych włosów. Zdecydowanie najlepiej się sprawdzają przy falowanych pasmach oraz przy pasmach lekko kręconych. Sprężynki mogą się wydawać nieco trudne do rozprostowania bez użycia prostownicy.

Sporym plusem prostujących szczotek jest to, że nie niszczą one włosów tak jak właśnie prostownice. W takim przypadku włosy nie są aż tak bardzo narażone na wysokie temperatury. Dodatkowo poprzez ząbki ciepło równomiernie dociera do wnętrz pasm, dzięki czemu samo prostowanie na niższej temperaturze także będzie bardzo efektywne.

W jaki sposób używać szczotki do prostowania?

Szczotki do prostowania włosów używane są bardzo podobnie jak klasyczne szczotki. Należy jednak najpierw rozgrzać odpowiednio urządzenie. Trwa to jedynie dwie do trzech minut. Przed prostowaniem warto na kosmyki nałożyć kosmetyk ochronny, który zapobiegnie zniszczeniu włosów pod wpływem niezmiernie wysokiej temperatury.

Następnie już przechodzimy do prostowania. Musimy pamiętać, że włosy powinny być zawsze suche. Bierzemy sobie dosyć cienkie pasma i przeczesujemy je do góry szczotką oraz od dołu. Ważne jest to, aby dosyć wolno ząbkami przesuwać po włosach, tak aby temperatura zdążyła pasma już wyprostować. Zazwyczaj wyprostowanie całych włosów trwa do dziesięciu minut.

Jak widzimy w użytkowaniu prostującej szczotki nie ma niczego skomplikowanego. Czy warto kupić? Jak najbardziej tak. Możemy jednak mieć duży problem z wyborem szczotki prostującej. Modeli na rynku jest dużo. Zanim zdecydujemy się na jeden model, to powinnyśmy dokładnie poczytać jego parametry, jak i także zapoznać się z opiniami o danym sprzęcie. Jest to bardzo ważne, aby rzeczywiście być zadowolonym z zakupu.