Jak przygotować się do diety ProLon: Porady i wskazówki

Diety stosowane są w celu osiągnięcia zdrowego i dobrze funkcjonującego organizmu. Dieta ProLon to nowoczesny program żywieniowy opracowany przez włoskiego biologia ekspert w dziedzinie starzenia oraz odżywiania Valtera Longo. Stosuje się ją zaledwie pięć dni w miesiącu, a jej głównym założeniem jest regeneracja organizmu. To idealne rozwiązanie dla osób z nadwagą lub otyłością.

Co warto wiedzieć o diecie ProLon?

ProLon to dieta symulująca głodówkę. Każdego dnia jej trwania organizmowi dostarczane są odpowiednio zaplanowane posiłki, które poprawiają metabolizm i redukują stany zapalne. W rezultacie przyspieszenia metabolizmu gubimy zbędne kilogramy i redukujemy tkankę tłuszczową. Co ważne, stosowanie diety ProLon skutkuje również uregulowaniem poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi. Widoczny spadek masy następuje bez utraty masy mięśniowej. Ze względu na fakt, że organizm wprowadza się w stan głodówki, jest on jednocześnie stymulowany do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. W efekcie pozbywa się uszkodzonych oraz starzejących się komórek. Redukcja stanów zapalnych, a także oczyszczenie organizmu zapobiega jego przedwczesnemu starzeniu się. Usprawnienie procesów metabolicznych skutkuje odmłodzeniem organizmu na poziomie komórkowym. Plan żywieniowy diety ProLon ma również działanie profilaktyczne, zapobiegając rozwojowi chorób cywilizacyjnych.

Dieta ProLon – jak się do niej przygotować?

Osobom zdrowym, które zdecydowały się na stosowanie diety ProLon, zaleca się konsultację z lekarzem lub dietetykiem. Pacjenci, u których występują pewne choroby lub istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, koniecznie muszą zasięgnąć porady lekarskiej. Przed wdrożeniem diety ProLon należy odpowiednio przygotować organizm i zastosować się do poniższych wskazówek:

  1. Przygotowanie organizmu na deficyt kalorii jest niezbędne. Na kilka dni  przed rozpoczęciem diety należy sięgać po lekkostrawną żywność i zadbać o aktywność ruchową.
  2. Warto pić dużo wody i unikać słodkich napojów.
  3. W dniach postu należy spożywać posiłki według opracowanego menu, zgodnie z kolejnością. Poszczególne plany posiłków są podzielone według dni: od pierwszego do piątego
  4. Plan zawiera herbatki ziołowe. Pamiętaj o piciu odpowiedniej ilości wody. Jeżeli nie jesteś w stanie zrezygnować na czas postu z kawy – pozwól sobie na jedną filiżankę bez mleka i cukru  
  5. W celu osiągnięcia zamierzonych efektów należy ściśle przestrzegać planu diety. W przeciwnym razie podjęte wysiłki mogą pójść na marne.

Gotowy plan żywieniowy imitujący post ProLon 5-day

Sklep internetowy Massmedica proponuje swoim klientom gotowe programy żywieniowe w ramach diety ProLon, które znacznie ułatwiają jej stosowanie. Produkty bazują na technologii symulowania postu, dzięki której możliwe jest wejście w stan gotówki i jednoczesne przyjmowanie posiłków. ProLon 5-day to roślinne, potrawy na bazie liofiliozowanych warzyw i strąków dostarczane w wygodnych opakowaniach w trzechwersjach smakowych do wyboru. Dzięki nim możesz zwalczyć głód, a w tym czasie uruchomiony zostanie proces odnowy uszkodzonych komórek organizmu. Specjalny skład programu żywieniowego ProLon 5-day oraz wyjątkowe połączenie mikro- i makroskładników odżywczych pozwalają odżywić organizm, a jednocześnie symulować stanu postu i rozpocząć regenerację komórek.