Zdrowe i skuteczne – ekologiczne kosmetyki do włosów

Kosmetyki do włosów, szczególnie szampony i odżywki dostępne sa w ogromnym wyborze. Półki sklepowe są niemi zapełnione, a towarzyszą im reklamy ze zdjęciami modelek o pięknych, puszystych fryzurach. Bardzo często w reklamach tych używane są słowa typu naturalne, ekologiczne, zdrowe.

Niestety często reklamy mijają się z rzeczywistością, ponieważ nie istnieją przepisy zabraniające tego typu nazewnictwa. W rzeczywistości popularne i niedrogie kosmetyki do włosów które można kupić w każdym hipermarkecie zawierają wiele komponentów chemicznych, nieobojętnych dla zdrowia. Często są to te same detergenty z których produkuje się płyn lub proszek do prania. Oczywiście występują w mniejszym stężeniu, co nie znaczy że nie powodują przesuszania skóry i alergicznych reakcji. Działanie ekologicznych kosmetyków do włosów ukierunkowane jest na długotrwałe działanie i wspomaganie kondycji skóry głowy a nie na jednorazowy efekt.

Gdzie kupować ekologiczne kosmetyki do włosów?

Profesjonalne, ekologiczne kosmetyki do włosów oferuje sklep internetowy bandi.pl. Pomimo większego stężenia aktywnych substancji można z powodzeniem stosować je w domu. Kosmetyki bandi.pl powstają wyłącznie z naturalnych substancji. W opisach produktów można zapoznać się ze szczegółowym ich składem. Bandi.pl oferuje pełną linię ekologicznych kosmetyków do włosów pod nazwą Tricho Esthetic, która powstała w wyniku współpracy ze specjalistami z dziedziny trychologii – medycyny zajmującej się skórą głowy i włosami. W skład tej linii wchodzą szampony przeznaczone do różnych rodzajów włosów, odżywki, peelingi do skóry głowy, maski i wcierki poprawiające kondycję skóry głowy. Na stronie bandi.pl można zapoznać się z wieloma interesującymi artykułami na temat codziennej pielęgnacji przy użyciu ekologicznych kosmetyków.

Jak działają ekologiczne kosmetyki do włosów?

Ekologiczne kosmetyki do włosów nie powodują natychmiastowych efektów, któe obiecują popularne kosmetyki. Natychmiastowe zwiększenie objętości fryzury i puszyste włosy po jednym myciu szamponem to efekty chwilowe, po których najczęściej występującym objawem jest przesuszenie skóry głowy. Działanie ekologicznych kosmetyków do włosów jest długotrwałe i polega na regularnym odżywianiu skóry głowy cennymi, naturalnymi składnikami. Są one wskazane w przypadku często występujących problemów z włosami i skórą głowy takich jak nadmierne przetłuszczanie i przesuszanie skóry głowy, słabe i łamliwe włosy, podrażnienie i alergie skóry głowy.