Zamień podkład na mineralny i zobacz, co się stanie!

Sprawdź, co zawiera Twój podkład do twarzy. Założymy się, że wśród długiej listy składników skrywają się parabeny, parafina, alkohol sztuczne barwniki oraz inne substancje, które mogą zapychać bądź podrażniać cerę. Na szczęście wcale nie musisz rezygnować z makijażu – wystarczy, że konwencjonalne kosmetyki zamienisz na mineralne.

Podkład mineralny – co to takiego?

Podkłady mineralne nie mają w sobie żadnych składników roślinnych ani zwierzęcych. To wyroby w stu procentach złożone z minerałów, czyli składników nieorganicznych. Charakteryzują się sypką formułą, co również wynika ze składu. Aby uzyskać płynną czy sprasowaną konsystencję, potrzebne są dodatki i wypełnienia. Lista surowców znacznie by się wydłużyła, a produkt straciłby swoje podstawowe, pożądane właściwości.

Takie produkty nie tylko doskonale kryją, ale też pielęgnują skórę. Właściwości te wynikają z bardzo prostego, a przy tym naturalnego składu. Weźmy przykład podkładów mineralnych z Annabelle Minerals dostępnych na Lavandin.pl. Są produkowane na bazie zaledwie kilku składników. Są to najczęściej: mika – stosowana jako „wypełniacz” – tlenek cynku, tlenek żelaza, dwutlenek tytanu oraz ultramaryna, która odpowiada za kolor.

To bardzo łagodne komponenty, dzięki czemu nawet osoby o cerze trądzikowej, alergicznej, nadreaktywnej i atopowej mogą z powodzeniem stosować kosmetyki mineralne. Co więcej, dzięki swoim właściwościom tego rodzaju produkty regulują wydzielanie sebum, pomagają wyciszać stany zapalne i przy tym dbają o cerę.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o podkładach mineralnych?

  • daje bardzo naturalny efekt, stapia się ze skórą i nie tworzy widocznych warstw ani efektu maski;
  • jest uniwersalny, pozwala na wykonanie zarówno lekkiego, półtransparentnego makijażu, jak i w pełni kryjącego;
  • daje pewien stopień ochrony przeciwsłonecznej – mimo tego nigdy nie wychodź z domu bez kremu z filtrem;
  • jest bardzo wydajny – nie potrzebujesz dużych ilości produktu, aby osiągnąć pożądany efekt i poziom krycia. Poza tym stosując podkład mineralny, nie musisz używać pudru;
  • produkt sprawdzi się w zasadzie bez względu na typ cery – mogą go używać zarówno posiadać cery suchej, jak i mieszanej oraz tłustej. Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego podkładu mineralnego, najprawdopodobniej po prostu nieumiejętnie dobrałaś kosmetyk do swoich potrzeb bądź używasz nieodpowiednich akcesoriów do aplikacji.

Jak nakładać podkład mineralny?

Osobom, które wcześniej nie miały do czynienia z podkładami mineralnym, może się wydawać, że tego rodzaju kosmetyki wymagają użycia specjalnych umiejętności i drogich akcesoriów. To mit. Do aplikacji podkładu wystarczy Ci odpowiedni pędzel, czyli ścięte płasko flat, kabuki lub short top. Duże i puszyste główki, ale przy tym sztywne i gęsto ułożone włosie umożliwia równomierną aplikację produktu, a jednocześnie sprawiają, że nie nabierasz go zbyt dużo.

Każdy z tych pędzli pozwoli Ci na uzyskanie innego poziomu krycia – możesz więc je zmieniać w zależności od tego, jakiego efektu oczekujesz danego dnia. Kabuki zapewni Ci najdelikatniejsze krycie, flat top mocniejsze, a short top najmocniejsze.

Jak aplikować podkład mineralny? Jeżeli stosujesz metodę na sucho, wsyp odpowiednią ilość produktu na wieczko, a następnie wkręć podkład w pędzel. Nakładaj go kolistymi ruchami – od wewnątrz ku zewnętrznym warstwom twarzy. Delikatnie dociskaj pędzel do skóry, dzięki temu podkład idealnie się z nią stopi.

 Podkład mineralny to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią nosić makijaż, ale jednocześnie nie chcą przeciążać cery. Dzięki zawartości składników mineralnych produkt jest użyteczny, a jednocześnie pielęgnuje skórę.