Zakup narożnika do salonu- 3 czynniki, które warto wziąć pod uwagę

Jaki jest mebel, który pozwoli całej rodzinie wygodnie spędzać długie, leniwe popołudnia? Oczywiście narożnik. To absolutny must have każdego salonu – wokół niego przecież toczy się życie. To właśnie na narożniku odpoczywamy, czytamy, oglądamy filmy i seriale. Co więcej, tego typu wyposażenie spełnia ważną funkcję dekoracyjną i sprawia, że przyjmowanie gości jest łatwiejsze. Nic dziwnego, że chcemy, aby mebel był idealny. Jak go znaleźć? Podpowiadamy!

Rozkładany narożnik- dodatkowe miejsce do spania

Z pewnością duże narożniki do salonu to więcej możliwości w zakresie ich użytkowania. Dostarczają przestrzeni dla komfortowego odpoczynku wszystkim członkom rodziny. Podczas oglądania ulubionego serialu na pewno dla wszystkich znajdzie się miejsce! Dodatkowo na plus będą tutaj ruchome zagłówki, podłokietniki, czy dodatkowe podnóżki, które dostarczają jeszcze więcej komfortu podczas odpoczywania.

Nieco mniejsze wersje wyposażenia mogą spisywać się równie doskonale. Dobrym rozwiązaniem, niezależnie od tego, jakim metrażem salonu dysponujemy, będzie narożnik systemowy. Jego modułowa budowa pozwala na łatwe dopasowanie do konkretnego wnętrza.

Wybierając wyposażenie zastanówmy się nad narożnikiem z funkcją spania. W najlepszych modelach wystarczy zaledwie jeden ruch, aby miejsce do siedzenia zamienić w komfortowe łóżko. Tego typu narożniki wyposażone są w pojemne szuflady na pościel, dzięki czemu łatwiej jest zadbać o porządek i zyskujemy miejsce do przechowywania. Szeroki wybór narożników znaleźć można np. na stronie https://www.polipol-international.pl/pl/.

Klasyczny design idealnie wpisujący się w styl każdego wnętrza

Nie ukrywajmy – zakup narożnika do salonu to konkretny wydatek. Raczej szybko nie pomyślimy o kolejnym. Jeśli narożnik ma nam służyć przez lata, ważny będzie jego design. Subtelna elegancja, nowoczesny minimalizm, elastyczność projektu pozwalająca na łatwe komponowanie z dowolną aranżacją wnętrza – takie wzornictwo nie wychodzi z mody. Jest ponadczasowe i zawsze stylowe. 

Jak wśród wielu propozycji narożników znaleźć oryginalny design? Jeśli rozejrzymy się wśród ofert dobrych, rodzimych producentów z pewnością znajdziemy coś wyjątkowego. To najczęściej unikatowe projekty zdecydowanie inne niż te w standardowych sklepach. Co więcej, poszczególne elementy narożnika, np. kształt, kolor i materiał nóżek można dowolnie personalizować

Które materiały są najbardziej wytrzymałe?

Oczywiście skóra będzie zawsze wyborem ekskluzywnym i eleganckim, a przy tym praktycznym w użytkowaniu. Jednak w wielu przypadkach tkaniny obiciowe wcale jej nie ustępują. Najwyższej jakości materiały, w tym szenil, mikrowłókno, czy materiał z przędzy kosmykowej, są równie trwałym rozwiązaniem. Wyróżnia je oddychalność, wysoka odporność na rozdarcia, ścieranie, działanie wody i zabrudzenia oraz łatwość czyszczenia. Dodatkowo tkaniny występują w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego łatwo spersonalizować narożnik i skomponować go z aranżacją salonu