Zaczynamy treningi na siłowni – jakie legginsy wybrać?

Side crop of brunette female bodybuilder using wireless headphones and doing squats in multipower smith machine. Srtong woman with muscular body training legs in gym. Concept of bodybuilding.

Odzież na trening powinna być przede wszystkim wygodna — nie powinna krępować naszych ruchów, a jednocześnie być wytrzymała. Kryteria te spełniają legginsy, dlatego są bardzo często wybierane przez kobiety podczas różnego rodzaju aktywności, również na siłowni. Jak wybrać odpowiednie legginsy na takie treningi? Podpowiadamy.

Legginsy na trening na siłowni: materiał i design

Wybierając https://www.nessi-sport.com/legginsy-treningowe, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić, czy materiał, z którego są wykonane, jest odpowiednio elastyczny. Powinien się idealnie dopasować do naszej sylwetki i odpowiednio się rozciągać. Takie cechy zapewniają nam włókna syntetyczne, takie jak poliester lub poliamid, posiadające domieszkę elastanu. Mimo że dla niektórych osób taki skład może brzmieć kiepsko — legginsy wykonane z takich tkanin sprawdzą się podczas treningów dużo lepiej niż te wykonane z bawełny. Są one lepsze od bawełnianych zarówno pod względem elastyczności, wytrzymałości jak i wygody. Z kolei design legginsów – ich kolor i wzór powinien być dostosowany do naszych indywidualnych preferencji. Producenci odzieży sportowej oferują nam szeroki wybór możliwości — od jednokolorowych, ciemnych materiałów po kolorową odzież sportową — neonową, lub pastelową w różnego rodzaju wzory i desenie.

Legginsy na siłownię a rodzaj wykonywanej na niej aktywności

Treningi na siłowni to nie tylko dźwiganie ciężarów, ale również bieganie na bieżni, a także zajęcia takie jak joga czy pilates. Dlatego https://www.nessi-sport.com/legginsy-sportowe musimy dobrać do rodzaju aktywności, jaką zamierzamy wykonywać. Jeżeli chcemy wykonywać trening siłowy z ciężarami powinny być one wykonane z materiału rozciągliwego, który podczas ewentualnych przysiadów będzie odpowiednio wytrzymały. Jeżeli zamierzamy biegać na bieżni — ważne jest, aby materiał, z którego będą wykonane legginsy, posiadał odpowiednią przepuszczalność powietrza, a także zdolność pochłaniania i odprowadzenia na zewnątrz potu. Jest to ważne, ponieważ jeżeli pot nie zostanie przetransportowany na zewnątrz materiału i odparowany, tylko osiądzie na skórze, może powodować nie tylko dyskomfort, ale również otarcia i wyziębienie organizmu. Jeżeli zaś zamierzamy uczęszczać na zajęcia fitness, pilates lub jogi — tutaj najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie legginsów. Najlepiej wybrać takie, które mają odpowiednio wysoki stan, aby stabilnie leżały na biodrach i w razie głębokich skłonów czy podskoków zagwarantują nam komfort i swobodę podczas każdego ruchu.