Z agencją czy bez – jak pracować jako opiekunka seniora w Niemczech?

Osoby, które chcą podjąć prace jako opiekun seniora w Niemczech, stają przed dylematem, czy lepiej zatrudnienia szukać na własną rękę, czy skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa. Za tym pierwszym rozwiązaniem przemawiają oczywiście finanse – nie trzeba bowiem rozliczać się z agencją i płacić prowizji. Zanim jednak wyśle się odpowiedź na pierwsze atrakcyjne ogłoszenie, warto przemyśleć swój wybór. Branża opieki nad seniorami jest niezwykle specyficzna, a na osoby pracujące na własną rękę czyha wiele niebezpieczeństw. Jakich? Zobacz, dlaczego bezpieczniejszym i lepszym rozwiązaniem jest pracowanie z agencją.

Pewność zatrudnienia i warunków pracy

Wyjazd za granicę do pracy to prawdziwe wyzwanie. Wszystko jest nowe, nieznane, skomplikowane. Trudno poruszać nam się w lokalnych przepisach czy zrozumieć kulturę zatrudnienia. Wyjazd powinien być więc dobrze przygotowany, a my pewni, że mamy zatrudnienie i dobre warunki pracy. Gwarancją takich jest profesjonalnie działający pośrednik dla opiekunek w Niemczech, którego oferty znajdziesz, chociażby na opieka.felizajob.pl.

Ich dużym plusem jest też oferowanie legalnego zatrudnienia na podstawie umowy. Dzięki temu opiekunka ma pewność, że posiada niemieckie ubezpieczenie, może skorzystać z opieki medycznej za zachodnią granicą, przysługuje jej prawo do urlopu i innych świadczeń wynikających z zatrudnienia na umową o prace. Nie można też nie wspomnieć, że pośrednik dla opiekunek w Niemczech sam zajmuje się dopełnieniem wszystkich formalności, a więc zarówno opiekunka, jak i pracodawca nie musi tracić czasu na tzw. załatwianie papierów – jest to duże ułatwienie i nieoceniona pomoc dla obydwóch stron.

Pomoc w każdej sytuacji

Praca za granicą wiąże się nie tylko z większymi zarobkami, ale często też z trudnościami. Najbardziej będą one odczuwalne dla osób nieznających biegle języka, zwyczajów czy prawa danego kraju. W takiej sytuacji warto zawsze mieć obok kogoś z pomocną dłonią. Opiekunki zatrudnione przez pośrednika w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc agencji, przez którą znalazły prace. Służą one nie tylko pomocą w kwestiach formalno-prawnych, ale także i w przypadku kłopotów i sytuacji spornych z niemieckim pracodawcom np. w kwestii opóźnień wypłaty.

Sprawdzone rodziny i dobre warunki

Pośrednik dla opiekunek w Niemczech na swoich stronach umieszcza tylko sprawdzone oferty pracy. Często przed ich opublikowaniem przeprowadza wywiad z rodziną seniora i dokładnie ustala, jaka osoba jest poszukiwana, jakie musi mieć kompetencje, jaki będzie zakres jej obowiązków. Nie bez znaczenia jest dla pośrednika również bezpieczeństwo i dobre warunki pracy opiekunki, dlatego prosi też o wskazanie miejsca zakwaterowania i benefitów. Dzięki temu osoba podejmująca zatrudnienie doskonale wie, czego może się spodziewać i nie musi martwić się, że trafi na fałszywą ofertę pracy czy też nagle zakres jej obowiązków ulegnie drastycznej zmianie.