Wyjątkowa pamiątka chrztu dla chłopca!

Chrzest to piękne wydarzenie w życiu duchowym dziecka. Przyjęcie chrztu oznacza symboliczne wkroczenie na drogę wiary katolickiej i dołączenie do społeczności Kościoła. Rodzice oraz chrzestni obecni przy przyjmowaniu sakramentu chrztu przysięgają wychować dziecko w duchu wiary i chronić je przed zbaczaniem na nieodpowiednie ścieżki.

Otrzymując zaproszenie na chrzest często stajemy przed trudnym wyborem – jaką pamiątkę chrztu dla chłopca kupić? Przygotowaliśmy dla państwa pomysły na uniwersalne prezenty, które będą jednocześnie piękną pamiątką, jak i praktycznymi upominkami, które przydadzą się rodzicom w codziennym życiu.

Prezenty tekstylne

Jednymi z najlepszych, praktycznych prezentów są prezenty tekstylne. Wysokiej jakości kocyki, poduszeczki, czy misie to przedmioty, które na pewno przydadzą się młodym rodzicom. Kocyk posłuży za okrycie w czasie spaceru w zimny dzień, lub otuli dziecko w łóżeczku. Pluszowy miś może stać się najlepszym przyjacielem dziecka, a dzięki przytuleniu do niego, maluszek będzie spać spokojnie.

Świetnym pomysłem jest umieszczenie na upominkach personalizowanego haftu – dzięki temu prezent nabierze wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru i będzie przypominać rodzicom i dorastającemu dziecku o tym wspaniałym dniu. Duży wybór kocyków, ręczniczków, czy misiów z możliwością personalizacji znajdą państwo na stronie Alechrzest.pl.

Dewocjonalia z personalizacją

Dewocjonalia, takie jak biblia, różaniec, czy medalik uchodzą za tradycyjne, klasyczne prezenty, które pojawiają się na niemal każdym chrzcie. Świetnym pomysłem na odmienienie tego typu pamiątek jest umieszczenie na nich personalizacji – biblia ze zdjęciem dziecka na okładce z pewnością przyciągnie uwagę maluszka, a różaniec z indywidualnym grawerem będzie piękną pamiątką na długie lata.

Wyjątkowym prezentem jest również medalik, który najczęściej wręczają chrzestni, dziadkowie, lub członkowie najbliższej rodziny – wysokiej jakości medalik będzie służył dziecku przez wiele lat. Warto postawić na medaliki wykonane ze złota lub srebra, które są solidnymi, wytrzymałymi surowcami na długo zachowującymi piękny wygląd.

Szatka i świeca na chrzest

Szatka i świeca na chrzest to tradycyjne prezenty, wręczane najczęściej przez rodziców chrzestnych. Gromnica zostaje odpalona od znajdującego się w kościele paschału przez ojca chrzestnego, a jej ogień symbolicznie ma przewodzić dziecku na drodze wiary. Szatka najczęściej wręczana jest przez matkę chrzestną, która nakrywa nią dziecko w czasie uroczystości. Przy wyborze szatki i świecy na chrzest dla chłopca, warto postawić na niebieskie akcenty, lub haft w postaci imienia dziecka, czy daty uroczystości.

Więcej pomysłów na wyjątkowy prezent na chrzest dla chłopca z dedykacją znajdą państwo na stronie Alechrzest.pl