Wybór odpowiedniego kremu do twarzy. Jak dopasować produkt do swojego typu skóry?

Krem do twarzy to jeden z najważniejszych kosmetyków w naszej łazience. To od niego zależy nie tylko ładny, ale i zdrowy wygląd Twojej twarzy. Warto więc wybrać go świadomie i dopasować go do swoich potrzeb. Tylko jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Dobierz produkt do typu cery

Na początek koniecznie sprawdź, jaki rodzaj cery posiadasz. Jak to zrobić? To nic trudnego – wystarczy dobrze się przyjrzeć swojej twarzy.

Twoja cera ma jednolity, ładny kolor, skóra jest gładka w dotyku i napięta? Gratulacje, masz skórę normalną. To rzadkość, ale jednocześnie wielkie szczęście. Taki typ cery sprawia najmniej problemów. Jeśli jednak Twoja cera jest szorstka, chropowata, ściągnięta, a niekiedy nawet się łuszczy, to są to oznaki skóry suchej. 

Twoja cera jest tkliwa, ściągnięta i często bywa zaczerwieniona? Gdy twarz często Cię mrowi lub szczypie, to oznacza, że posiadasz wrażliwą skórę. Najczęściej ten typ skóry posiadają osoby, które zmagają się z alergią. Masz skłonność do niedoskonałości i zaskórników? Cera często się przetłuszcza, co sprawia, że się „świecisz”? Bez wątpienia masz skórę przetłuszczającą się!

Co musisz zrobić?

Wiesz już, jaki typ cery posiadasz? Na pewno! Teraz pora spełnić oczekiwania Twojej skóry – każdy typ potrzebuje bowiem do pięknego i zdrowego wyglądu czegoś nieco innego. 

Skóra normalna ma najmniejsze wymagania. W jej przypadku sprawdzi się większość klasycznych kremów nawilżających. Skóra sucha potrzebuje czegoś więcej. Tutaj potrzebne będzie mocne nawilżenie, ale jednocześnie sam krem może nie wystarczyć. Warto wesprzeć jego działanie odpowiednim serum. Z kolei skóra wrażliwa potrzebuje specjalnej opieki. Może sprawdzi się produkt Gift of Nature – krem do cery wrażliwej? Taki krem to delikatne nawilżenie i jednoczesne łagodzenie podrażnień oraz zaczerwienień. 

Skóra przetłuszczająca się też potrzebuje czegoś specjalnego. Najlepsze efekty może dać Ci krem do cery mieszanej Gift of Nature. To produkt, który nie tylko niweluje rozszerzone pory, ale też matuje cerę, co sprawi, że nie będziesz musiała ciągle korzystać z pudru matującego (co swoją drogą wcale nie jest wskazane dla tego typu skóry – może zapychać pory!).

Zadbaj o potrzeby swojej skóry

Typ cery to nie jedyna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę. Znaczenie mają także różne dodatkowe aspekty. Jednym z kluczowych jest… wiek. Krem do twarzy trzeba dopasować do metryki – z upływem lat skóra traci elastyczność, więc konieczne jest dostarczenie jej odpowiednich składników z kosmetykiem.

Podobne podejście warto zastosować również w przypadku trądziku czy popękanych naczynek. Tego rodzaju specjalne potrzeby wymagają specjalnego traktowania, najlepiej konsultacji z lekarzem, jeśli są zaawansowane. Pielęgnacja może pomóc, ale też zaszkodzić, więc wybranie odpowiedniego kosmetyku jest tutaj kluczowe. 

Niezależnie od tego, jaki typ skóry posiadasz, weź pod uwagę kosmetyki naturalne Gift of Nature by Vis Plantis. Są przyjazne dla planety, bardzo dobrze przebadane i skuteczne. Poznaj je bliżej i przekonaj się o tym na własnej skórze!