Wągier w uchu – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Uszy są niezwykle ważną częścią naszego ciała. To dzięki nim mamy kontakt z przepięknym światem dźwięków. Niestety, z uwagi na ich charakterystyczny kształt mamy czasami problem z zachowaniem higieny odpowiedniej. Bardzo kłopotliwa jest sytuacja, gdy pojawi się wągier w uchu. Nie tak łatwo jest go usunąć, a wiadomo, że wyciskanie wągrów może być dla skóry bardzo niebezpieczne. Dlatego też przedstawmy sposoby na pozbycie się wszelkich zaskórników z ucha.

Skąd się w ogóle biorą wągry w uchu?

Tak samo jak wągry na plecach czy też na twarzy, tak samo wągier w uchu może mieć kilka przyczyn. Wągier pojawia się wewnątrz małżowiny, jest bardzo trudny do dostrzeżenia, a co więcej jeszcze trudniejszy jest w usunięciu. Przyczyną bezpośrednią jest sam nadmiar sebum, który wytwarzane jest przez skórę. Zatyka ono porom samą możliwość oczyszczenia oraz powoduje, że powstają właśnie czarne wągry. O ile na samej twarzy ich powstawanie zależne jest o typu cery, to w uchu wynikać może z diety nieodpowiedniej czy też ze zmian hormonalnych.

Jeśli się pojawiają w naszym uchu syfy, to warto się zastanowić nad naszym dalszym trybem życia. O ile nie jesteśmy nastolatkami podczas dojrzewania, to stres oraz dieta mogą się okazać przyczyną zaburzenia hormonów. Może nią być jakaś choroba poważniejsza. Objawy tego typu występują na przykład u kobiet przy PCOS, a więc przy zespole jajników policystycznych. Jeśli nie znajdziemy więc w diecie samych przyczyn, żyjemy spokojnie oraz spędzamy czas na powietrzy, a pomimo to mamy objawy niepokojące, to warto się jednak wybrać do lekarza.

Pozbycie się syfów w uchu

O ile na twarzy okazuje się najlepsza maseczka na wągry, to w uszach bardzo trudno jest ją zastosować. Jeśli lekarz sam stwierdzi, że zaskórniki w uchu są wynikiem hormonalnych zmian, to zdecyduje o samej formie leczenia. Często elementem głównym leczenia jest podanie antybiotyku odpowiedniego, czasem także innych regulujących leków.

Sama krosta w uchu zostać może usunięta przy wykorzystaniu drogi mechanicznej. Zależne od tego w jakim konkretnie miejscu się pojawiły wągry czarne może się pozbyć ich samodzielnie lub też udać się do wykwalifikowanej kosmetyczki. Kiedy zaskórniki w uchu dostępne są, to możemy je spróbować usunąć przy wykorzystaniu plastrów. Trudne przecież będzie wyciskanie wągrów, no chyba, że ktoś nam w tym pomoże.

Musimy być naprawdę ostrożni i trzymać się z góry wszelkich powyższych zasadach. Gdy coś nas niepokoi, to powinniśmy się od razu udać do stosownego lekarza.