Wągier na plecach – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Co jak co, ale wągry w przeróżnych miejscach mogą oznaczać, że mamy problem z higieną czy też z dietą. Niekoniecznie mamy tutaj na myśli zaniedbywanie higieny, ale po prostu stosowane nieodpowiednich kosmetyków. Szczególnie denerwuje nas wągier na plecach. Trudno jest go dosięgnąć, jest bolesny oraz do tego nieestetyczny. Usuwanie wągrów prowadzić może do blizn, jak i także dalszych komplikacji. Dowiedzmy się więcej, skąd biorą się zaskórniki na plecach oraz w jaki sposób je leczyć skutecznie?

Dlaczego wągry pojawiają się na plecach?

Bez wątpienia czarne wągry powstają w bardzo różnych miejscach na ciele. Występować mogą na twarzy, piersiach, a nawet na uszach. Im zajmują więcej powierzchni, tym powinniśmy się bardziej zastanowić co jest z nami nie tak. Na twarzy mogą zwykle być oznaką tłustej cery. Wystarczy w takim wypadku, że skorzystamy z kosmetyków do oczyszczania twarzy.

Z kolei wągier na plecach spowodowany może być zaniedbaniem higieny oraz niewłaściwą dietą. Przyczyna bezpośrednia jest w zasadzie taka sama jak w przypadku wągrów na nosie. Chodzi o zatkane pory skóry. Jednak zadbana oraz zdrowa skóra na plecach nie wytwarza tyle sebum co skóra naszej twarzy. Może zaniedbaliśmy po prostu higienę tegoż miejsca, ponieważ jest rzeczywiście trudno dostępne?

Przyczyna może być rzeczywiście bardziej skomplikowana. Może to być niewłaściwa dieta czy też nawet zmiany hormonalne. Te ostatnie mogą się okazać częścią samego procesu dorastania. Mogą być także oznaką hormonalnych zaburzeń lub też ciążą u kobiety.

W diecie musimy się zastanowić czy też nie przesadziliśmy z białkowymi produktami. Szczególnie mowa o produktach nabiałowych, jak mleko, masło czy też ser. U niektórych zaburzenia wydzielania sebum wywoływać mogą jajka. Najlepiej mając takowy problem zgłosić się do dermatologa.

Jak można pozbyć się wągrów?

Najłatwiej usunąć będzie wągry znajdujące się na piersiach. Jest to bardzo łatwo dostępna część ciała. Poza tym skóra jest o wiele bardziej elastyczna, a niżeli na nosie. Trzeba jedynie uważać, ponieważ jest ona także niezwykle delikatna. Zaskórniki w uszach próbować możemy w sposób mechaniczny. Dobrze jest skonsultować się jednak wcześniej z dobrym lekarzem, ponieważ okazać się może, że potrzebujemy antybakteryjnego leczenia.

Zanim się zabierzemy do usuwania samodzielnego wągrów należy się skonsultować z dermatologiem. Czy zaskórniki na plecach spowodowane są hormonalnymi zmianami czy też bakteryjnym zakażeniem? Od tego zależy właśnie sam rodzaj leczenia oraz także samej profilaktyki.