W jakich warunkach najlepiej uczyć się angielskiego?

Angielski jest obecnie powszechnie używany, nie tylko w kontaktach biznesowych. O ile przedstawiciele młodszych pokoleń znają ten język przeważnie przynajmniej na poziomie komunikatywnym, to część spośród dorosłych Polaków wciąż nie czuje się do końca pewnie na tym gruncie. Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka oraz nabrać pewności siebie w posługiwaniu się nim?

Jak się uczyć angielskiego?

Pomimo, że mamy dostęp do licznych kursów, materiałów i pomocy naukowych, a także treści w mediach przekazywanych w języku angielskim, języka najskuteczniej nauczyć można się posługując się nim na co dzień w środowisku, w którym jest to język urzędowy i obowiązujący. Właśnie dlatego wyjazd językowy dla dorosłych to jedna z najlepszych opcji szybkiej i skutecznej nauki. Można spędzać lata nad podręcznikami, lub na kursach, gdzie np. godzina konwersacji z tzw. native speakerem na tydzień, na narzucony odgórnie temat musi wystarczyć do przyswojenia słownictwa i umiejętności posługiwania się językiem. Tymczasem nawet kilka dni intensywnego kontaktu z:

  • językiem
  • kulturą
  • środowiskiem w jakim jest używany

pozwala przyswoić znacznie więcej, niż długotrwała nauka w stacjonarnej szkole językowej w Polsce. Konieczność posługiwania się wyłącznie językiem angielskim początkowo może nieco onieśmielać, szczególnie osoby, które mają kompleksy na polu swojej wymowy czy akcentu, jednak pozwala przełamać pewną barierę i poczuć się znacznie pewniej.

Wyjazd językowy dla dorosłych

Taki wyjazd pomaga przełamać wewnętrzne opory, wzbogaca słownictwo oraz motywuje do dalszej nauki po powrocie. Dodaje dużo pewności siebie szczególnie dzięki temu, że doświadczenie w załatwianiu codziennych spraw posługując się językiem angielskim sprawia, że przestaje on być czymś abstrakcyjnym. Od dziecka najskuteczniej uczymy się poprzez działanie i doświadczenie. Te aspekty mają kolosalne znaczenie również podczas nauki u osób dorosłych. Skuteczna nauka angielskiego podczas wyjazdu przychodzi zatem niejako naturalnie. Zamiast tracić czas na naukę po godzinach pracy można połączyć ją z atrakcyjnym, nietypowym urlopem. Taki wyjazd to przecież nie tylko nauka angielskiego, ale także mnóstwo wspaniałych wrażeń i wspomnień. Angielski przydaje się m.in.: w pracy, podczas wakacyjnych wyjazdów, podczas poszukiwania niektórych szczegółowych informacji w internecie. O wiele więcej publikacji online, szczególnie tych międzynarodowych czy naukowych, to przecież treści anglojęzyczne.