W jaki sposób skup złota wycenia złote wyroby?

Czy złoto jest dobrą inwestycją?

Złoto jest jednym z najwyżej cenionych i zdecydowanie najczęściej występującym metalem szlachetnym. Stanowi bezpieczną i stabilną inwestycję, chociaż kupując złoto nie można liczyć na szybkie pomnożenie majątku. Cena skupu złota zależy od wielu czynników. Pierwszym i najważniejszym jest cena złota na światowych giełdach. Kolejnym jego jakość zwaną fachowo próbą, a także rodzaj złotych wyrobów. Do tego dochodzi kurs dolara amerykańskiego ponieważ złoto na giełdach światowych wycenia się w dolarach. Ostatnia składowa ceny skupu złota to marża skupu. Najczęściej waha się w granicach od 4 do 10 procent. Decydując się na sprzedaż złota warto prześledzić jest jego kurs na przestrzenie ostatnich miesięcy a także porównać oferty skupu, które czasem mogą się znacznie od siebie różnić. Niewątpliwą zaletą złota jest to, że jest jednym z najłatwiej zbywalnych dóbr – pozostaje jedynie kwestia ceny.

Gdzie najlepiej sprzedać złoto?

Przed zawarciem transakcji należy złoto wycenić, niezależnie od tego w jakiej postaci występuje. Wyceny na oko, lub samo położenie złotego wyrobu na wagę to stanowczo za mało. Artar.eu jako w pełni profesjonalny skup dokonuje bezpłatnej wyceny przed sformułowaniem oferty. Wycena polega na określeniu wagi i próby złotego wyrobu. Biżuteria i tym podobne zote wyroby badane są za pomocą nowoczesnego spektrometru co nie narusza cennej powierzchni przedmiotu. Artar.eu po zaakceptowaniu przez klienta oferty sporządza umowę kupna sprzedaży i wypłaca na miejscu gotówkę. Wszystkie transakcje odbywają się zgodnie z prawem, dyskretnie i z zachowaniem tajemnicy handlowej. Przychodząc ze złotem do artar.eu możemy być pewni, że uzyskamy najwyższą możliwą cenę skupu złota w Warszawie.

W jakich wyrobach cena skupu złota jest najwyższa?

Złoto występuje pod różnymi postaciami. Najcenniejsze są złote sztaby i złote monety w stanie menniczym, bez uszkodzeń, najczęściej zabezpieczone specjalnym, certyfikowanym opakowaniem. Niższe ceny osiągają te same przedmioty bez firmowego opakowania, noszące nawet niewielkie ślady uszkodzeń mechanicznych. Biżuteria i inne przedmioty codziennego użytku traktowane są jako złom do powtórnego przetopienia.

Specyficznym rodzajem złota jest tak zwany granulat, które służy do wyrobu biżuterii i rzadko znajduje się w posiadaniu osób nie związanych z branżą jubilerską. Cena skupu złota wrasta w obliczu kryzysów ekonomicznych, inflacji i napiętej sytuacji międzynarodowej. Ciągle złoto pozostaję uniwersalną i pewną walutą międzynarodową.