W jaki sposób nosić prześwitujące sukienki?

Odsłanianie nawet sporych fragmentów ciała nie jest wcale niczym szokującym, jednak przesadne epatowanie nagością może doprowadzić do przekroczenia granic dobrego smaku. Sukienki prześwitujące czy też sukienki, które pokazują więcej niż zakrywają, mogą być nie do końca dobrym wyborem. Jednak możemy postawić na sukienki prześwitujące, które nie są przezroczyste całkowicie, a tylko posiadają wstawki w kilku w miejscach.

Kiedy powinnyśmy unikać przezroczystości?

Jeśli interesuje nas sukienka przezroczysta, to powinnyśmy mieć przede wszystkim sylwetkę nienaganną. Jeśli planujemy się pokazać w takiej kreacji, która odsłania mocno ciało, to raczej nie wypadniemy zbyt dobrze, jeśli mamy na brzuchu wyraźną oponkę czy też nogi, które nie są najzgrabniejsze. Zwłaszcza dotyczy to sukienek z materiału prześwitującego, który obnaży bezlitośnie wszelkie mankamenty naszej figury. Spore przezroczystości nie bardzo także pasują starszym kobietą, które raczej ograniczyć się powinny do pary wstawek przezroczystych.

Sukienek przezroczystych nie należy zakładać na wielkie przyjęcia oraz na eleganckie bale. Sukienki wieczorowe mogą być nieco odważniejsze od ubrań zwykłych, ale najczęściej się sprowadza to do tego, że kreacja po prostu ma głębszy dekolt oraz większe wycięcie na plecach. Jedynie te ekstrawaganckie najbardziej mają spódnice transparentne, ale w przypadkach pozostałych, gdy się pojawią przezroczystości, to są one niezbyt wielkie i do tego dosyć dyskretne.

Na pewno też nie powinnyśmy nosić ubrań transparentnych do pracy. W biurze nawet sukienki z małymi detalami będą wpadką. Sukienki muszą być pełnie i nie mogą odsłaniać piersi, brzucha czy też części górnej ud.

Co odsłaniać?

Sukienki najbezpieczniejsze to te, które pokazują jedynie jeden fragment ciała, na przykład nogi czy też dekolt bardzo głęboki. W przypadku spódnicy przeźroczystej, odsłonić można nogi na całej długości, jeśli oczywiście ich kształt jest całkowicie bez zarzutu. Do takiej sukienki założyć warto spódnicę mocno zabudowaną czy też matową. Idealnie sprawdzą się majtki, które przypominają szorty dopasowane,w  kolorze takim samym jak sukienki. Do spódnicy transparentnej możemy także założyć mini. Dzięki temu kreacja nie będzie się prezentowała za bardzo wyzywająco. Góra takowej sukienki nie powinna niczego już odsłaniać. Najlepsze będą topy wysoko zabudowane na szerokich ramiączkach. Jednak spotyka się suknie, które pomimo spódnicy przezroczystej posiadają także górę prześwitującą. Pamiętajmy – nagości nie może być za wiele.