W czym przechowywać brudne ubrania?

Aranżacja wnętrza to nie tylko meble, ale również dodatki, które pozwalają zachować ład i porządek. Urządzając łazienkę, warto wydzielić miejsce, w którym umieścisz pojemnik na brudną bieliznę.  W czym przechowywać brudne ubrania?

W czym można przechowywać brudną bieliznę?

W łazience nie może zabraknąć pojemnika, w którym można trzymać brudne ubrania, a potem posortować, wrzucić do pralki i wyprać. W czym przechowywać brudne ubrania? Do wyboru masz kilka możliwości

Kosz na pranie

Najpopularniejszym i najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest zakup kosza na pranie. Kosze dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie jego wielkości do indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Co więcej, kosze mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, które różnią się od siebie właściwościami, a nawet i w wielu kolorach. Dzięki tremu masz możliwość spersonalizowania dodatku do swojego gustu.

Jeśli zdecydujesz się na zakup kosza na pranie, zwróć uwagę na kilka kwestii:

  • wygląd – w przypadku, gdy kosz ma być na widoku, nie bez znaczenia będzie jego wygląd. Na szczęście nowoczesne modele są bardzo designerskie. Z powodzeniem dopasujesz je kolorystycznie do aranżacji wnętrza, a nawet i stylem,
  • materiał – kosze na brudne ubrania mogą być wykonane z różnych materiałów. Najlepiej wybierać te, które są odporne na wilgoć, trwałe oraz wytrzymałe. Dzięki temu masz pewność, że spełnią swoje funkcje, a także posłużą Ci na trochę,
  • waga – jeżeli zamierzasz przenosić kosz np. do pralni i z powrotem, to wybierz lekkie modele, aby dźwiganie nie było dla Ciebie problemem,
  • wielkość – rozmiar kosza dopasuj do ilości domowników. Masz dużą rodzinę? Warto rozważyć zakup dwóch koszy. Do jednego będziecie wkładać jasne ubrania, a do drugiego ciemne. Taka segregacja ułatwi Wam późniejsze pranie.

Kosz na pranie w zabudowie

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie kosza na pranie w zabudowie albo stworzenie półki, w której umieszcza się brudną bieliznę. W ten sposób zaoszczędzasz miejsce, które musiałby wygospodarować na pojemnik.

Pamiętaj, że decydując się na kosz na pranie w zabudowie, musisz wyznaczyć miejsce na niego już na etapie projektowania mebli do łazienki.

Płócienne torby

Innym sposobem na przechowywanie brudnych ubrań są torby płócienne. Podobnie, jak kosz, są dostępne w różnych rozmiarach, ale nie zajmują tyle miejsca, co kosze. Ich atutem jest to, że można je powiesić np. na drzwiach, z boku szafki i tak, aby były niewidoczne. Torby są wykonane głównie z bawełny, a więc dobrze przepuszczają powietrze. Jednocześnie są łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy systematycznie prać je w pralce.

Płócienne torby sprawdzą się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, a także dla pojedynczych osób. W przypadku kilkuosobowej rodziny mogą okazać się niepraktyczne.

Skrzynia

Brudną bieliznę możesz przechowywać również w specjalnych skrzyniach, które jednocześnie pełnią funkcję siedziska. Dodatkowo są ciekawym dodatkiem do wnętrza. Skrzynie możesz trzymać nie tylko w łazience, ale również w sypialni koło łóżka.