Utleniacze do włosów – niezbędne informacje!

Rozjaśnienie czy farbowanie włosów to jedno z czynności, które mogą znacząco odmienić twój wygląd. Sposobów, aby tego dokonać jest naprawdę wiele, aczkolwiek najczęściej wykorzystuje się do tego utleniacz. Produkt ten mimo popularnej nazwy, nie jest znany wielu osobom, dlatego warto poznać jego specyfikę. Czym charakteryzuje się ten specyfik?

Czym jest utleniacz do włosów?

Utleniacz do włosów to nic innego jak woda utleniona, która charakteryzuje się odpowiednim stężeniem. Jak zapewne wiesz, środek ten jest powszechnie wykorzystywana w wielu zabiegach fryzjerskich. Nie oznacza to jednak, że oksydant, gdyż również tak można nazywać utleniacz, nie może być wykorzystywany przez osoby z fryzjerstwem w żadnym stopniu niezwiązane. Środek ten oddziałuje na naturalną pigmentację włosów oraz je rozjaśnia, czego efektem jest możliwość uzyskania określonego efektu w czasie koloryzacji. Mało kto wie, aczkolwiek oksydant to jeden ze składników wielu farb, które dostępne są w różnych drogeriach. Występuje w różnych wariantach, gdyż utleniacze do włosów różnią się od siebie stężeniem. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie rodzaje utleniaczy wyróżniamy?

W czasie wybierania utleniacza najważniejsze jest to, aby zwrócić uwagę na jego stężanie. Czym charakteryzują się poszczególne oksydanty?

  • Utleniacz 3-procentowy. Wykorzystywany jest w czasie delikatnego farbowania włosów. Dzięki niemu możliwe jest rozjaśnienie włosów o zaledwie 1 ton lub też ich przyciemnienie.
  • Utleniacz 6-procentowy. Najczęściej spotykany oksydant. Jest składnikiem wielu gotowych farb, a jego stężenie pozwala na rozjaśnienie włosów o 1 lub 2 tony.
  • Utleniacz 9-procentowy. Jeden z silniejszych środków. Pozwala na rozjaśnienie włosów o nawet 3 tony. Trzeba uważać z jego wykorzystywaniem, gdyż w niektórych wypadkach może to skutkować podrażnieniem skóry głowy.
  • Utleniacz 12-procentowy. Najmocniejszy oksydant, który jest w stanie rozjaśnić włosy o nawet  6 tonów. Nie można stosować go zbyt często, gdyż może to zniszczyć włosy.