Uroczystości, na które można podarować srebrne obrazki?

Obrazki święte stanowią piękny prezent, który można wręczyć z okazji religijnego wydarzenia. Pokryte srebrem ucieszą obdarowanego i będą stanowić drogocenną pamiątkę. Srebrne obrazki stanowią idealną ozdobę mieszkania czy pokoju dziecięcego. Czy tylko przy uroczystościach o charakterze religijnym wypada wręczyć taki upominek?

Kiedy wręczyć srebrny obrazek?

Srebrne obrazki można sprezentować w związku ze świętem religijnym. Doskonale sprawdzią się jako upominek z okazji takich chrześcijańskich uroczystości jak chrzest, I Komunia, bierzmowanie, zawarcie związku małżeńskiego. Święte wizerunki można ofiarować jako prezent na urodziny, jubileusz życia lub małżeństwa. Ucieszą babcię i dziadka w dniu ich święta. Upominek taki można zakupić z myślą o księdzu albo siostrze, dla uczczenia rocznicy ślubów zakonnych albo święceń kapłańskich.

Srebrny obrazek to elegancki prezent od chrzestnej, chrzestnego, babci lub dziadka. Będzie stanowił drogocenną pamiątkę uroczystości pierwszokomunijnej, przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodej parze na nową drogę życia rodzice mogą ofiarować wizerunek Świętej Rodziny. Uczniowie nie muszą już zastanawiać się co wręczyć katechetce bądź osobie duchownej w podziękowaniu za naukę religii czy przygotowanie do sakramentów. Obrazki święte to uniwersalny, a jednocześnie niebanalny upominek.

Jak wykonane są srebrne obrazki?

Obrazek taki to dzieło wykonane metodą płaskorzeźbmy na srebrnej płycie. Jeżeli płytka jest metalowa, wówczas się ją srebrzy. Całość zabezpieczona jest specjalną powłoką, która gwarantuje ochronę obrazka. Dzięki niej wizerunek zachowuje swój blask i odcień. Chroni również wykonane napisy lub grawer przed zatarciem.

Obrazki święte wykonane w całości ze srebra powinny posiadać metkę jubilerską informującą o rodzaju, próbie i wadze zastosowanego surowca. Obecność metki gwarantuje wysoką jakość produktu. Zabezpieczone warstwą ochronną srebrne obrazki nie wymagają specjalnych środków czyszczących. Wystarczy miękka ścierka, można użyć ciepłej wody. Nie zaleca się stosowania środków chemicznych, nawet tych przeznaczonych do czyszczenia srebra. Mogą one zniszczyć lakier tworzący ochronną powłokę.

Co przedstawiają obrazki święte?

Obrazki święte przedstawiają motywy religijne. Mnogość wzorów sprawia, że można wybrać taki, który odpowiada konkretnej okazji. Płaskorzeźby przedstawiają np. Świętą Rodzinę, Jezusa, Matkę Bożą, wybranego świętego. W ofercie znajdują się również wizerunki modlącego się chłopca albo dziewczynki, które tradycyjne wręcza się jako pamiątkę I Komunii. Dużą popularnością cieszą się obrazy z aniołem stróżem lub aniołem czuwającym nad dzieckiem. Taki wizerunek wręcza się z okazji narodzin lub chrztu. Będzie stanowił piękną pamiątkę i jednocześnie ozdobę dziecięcego pokoju.

Ciekawą propozycją dodatkowego ozdobienia obrazka jest personalizacja, a więc wykonanie grawera. Dzięki dedykacji prezent będzie miał osobisty charakter, a obrazek będzie niepowtarzalny. 

Takie i inne prezenty znajdziesz na https://lanotti.com/obrazki-srebrne-c12.html