Twoje dzieci oszaleją na pukncie takiej huśtawki

Dzieci mają nieograniczone wręcz zasoby energii i nieraz potrafią spędzać całe godziny na beztroskiej zabawie. Nawet prosta aktywność ruchowa ma niebagatelny i wielokierunkowy wpływ na rozwój oraz zdrowie dziecka, wspierając jego zręczność, zwinność i koordynację. Dlatego warto zapewnić swoim pociechom możliwość aktywnej zabawy, najlepiej na świeżym powietrzu. Jeśli posiadasz ogród, idealnym rozwiązaniem będzie mały plac zabaw, który dostarczy dzieciom udaną rozrywkę na dworze. W tym artykule przedstawiamy funkcjonalną huśtawkę połączoną ze zjeżdżalnią. Ten produkt błyskawicznie zjedna sobie sympatię niejednego malucha!

Zalety zabawy na dworze dla dziecka

Czas spędzony w ogrodzie na aktywnych zabawach przynosi cały szereg korzyści dla dziecięcego rozwoju. Już sam pobyt na świeżym powietrzu ma korzystny wpływ na odporność dziecka, a kontakt z różnymi strukturami i materiałami rozwija funkcje poznawcze i ciekawość świata u najmłodszych pociech. Zabawa w ogrodzie wspiera dziecięcą ciekawość, pomaga budować pewność siebie, a dodatkowo jest znakomitym sposobem na nudę! Warto zachęcać dziecko do spędzania czasu w ogrodzie nie tylko podczas dobrej pogody, ale również w te chłodniejsze, a nawet w deszczowe dni. Oczywiście należy wtedy pamiętać o odpowiednim, dostosowanym do warunków atmosferycznych ubiorze.

Huśtawka ze zjeżdżalnią – czy to dobry pomysł dla Twojego dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się, czy huśtawka ze zjeżdżalnią dla dziecka na własnym ogrodzie to dobry pomysł. Nawet jeśli w bliskiej okolicy domu znajduje się plac zabaw, warto rozważyć stworzenie dziecięcej strefy również w prywatnej przestrzeni ogrodowej. Dzięki temu możemy mieć swoje dzieci zawsze na oku, np. kiedy przygotowujemy posiłki lub robimy porządki w domu. Prywatny plac zabaw jest dostosowany do potrzeb Twoich pociech, dając im gwarancję udanej, nieograniczonej i co najważniejsze – bezpiecznej rozrywki. Podczas zabawy, dziecko ma możliwość ćwiczenia swoich umiejętności, zręczności oraz koordynacji ruchowej. 

Jak wybrać huśtawkę do ogrodu dla swojego dziecka?

Podstawową cechą, na którą należy zwrócić uwagę kupując huśtawkę dla dziecka, jest jej stabilność oraz materiał wykonania. Ponadto huśtawka ze zjeżdżalnią powinna posiadać certyfikat poświadczający jej bezpieczeństwo. Sprawdzonym wyborem są wytrzymałe konstrukcje z drewna, które po zaimpregnowaniu odznacza się dużą trwałością i jest odporne na rozmaite czynniki atmosferyczne. Dodatkową zaletą drewna jest jego naturalność i wyjątkowe walory estetyczne. Dzięki tym cechom, drewniana huśtawka ze zjeżdżalnią świetnie prezentuje się w każdym ogrodzie, a Twoja pociecha zyskuje możliwość aktywnej i nieograniczonej zabawy. Przygotowując plac zabaw dla swoim pociech, pamiętaj o starannym i dokładnym montażu wszystkich elementów. Przy zakupie huśtawki ze zjeżdżalnią, najlepiej od razu domówić do niej kotwy stabilizujące, które umożliwiają przymocowanie jej do podłoża. W ten sposób zapewnisz dzieciom bezpieczną zabawę.