Szampon i odżywka z biotyną, czyli sposób na mocne i gęste włosy

Co zrobić, aby włosy nie wypadały garściami? Z pewnością warto zadbać o zdrowy styl życia, który ma pozytywny wpływ nie tylko na kondycję włosów. Oprócz tego zaleca się, aby odżywiać włosy od zewnątrz za pomocą kosmetyków na wypadające włosy. Dobrym wyborem będą produkty Biotynox, które zawierają biotynę oraz składniki roślinne wzmacniające włosy i zapobiegające ich nadmiernemu wypadaniu.

Dlaczego biotyna to ważny składnik kosmetyków na wypadające włosy?

Biotyna (znana również jako witamina B7 lub H) to związek, który często pojawia się w suplementach diety i kosmetykach wzmacniających włosy i zapobiegających ich wypadaniu.

Wynika to z tego, że witamina H wspomaga odbudowę keratyny, czyli jednego z głównych składników budulcowych włosa. Ponadto reguluje wydzielanie sebum.

Szampon i odżywka z biotyną, czyli dwuetapowa pielęgnacja wzmacniająca włosy

Biotyna może być dostarczana wraz z dietą. Do jej źródeł pokarmowych zaliczają się m.in. żółtka, soja, kalafior, mleko. Jednak, aby zahamować nadmierne wypadanie włosów warto dostarczać ją również z zewnątrz w formie kosmetyków na wypadające włosy (w niektórych przypadkach problem powinien być skonsultowany ze specjalistą)..

Witamina H to jeden ze składników szamponu oraz odżywki z linii Biotynox. Są to kosmetyki na wypadające włosy, które różnią się sprawdzonym i unikalnym składem. Oprócz biotyny zawierają:

  • Baicapil, czyli innowacyjną mieszaninę tarczycy bajkalskiej, pszenicy i kiełków soi (składników roślinnych, które redukują wypadanie włosów i przywracają im gęstość);
  • ”keratynę roślinną”, czyli hydrolizowane proteiny roślinne wnikające w głąb włosa i wspierające proces regeneracji;
  • naturalne ekstrakty roślinne (m.in. z owoców róży, liści cykorii, korzenia lukrecji oraz krasnorostów), które neutralizują wolne rodniki oraz ekstrakty z korzenia żeń-szenia i kwiatów czarnego bzu o działaniu nawilżającym i wzmacniającym);

Obecność tak wielu składników o wyjątkowych właściwościach sprawia, że kosmetyki na wypadające włosy z linii Biotynox nie tylko zapobiegają nadmiernemu wypadaniu włosów. Ich regularne stosowanie przyczynia się do uzyskania nawilżonych, mocnych i lśniących włosów.

Jak używać kosmetyków Biotynox? Najlepsze efekty daje dwuetapowa pielęgnacja. Pierwszy krok  to mycie włosów szamponem wzmacniającym przeciw wypadaniu włosów. Niewielką ilość kosmetyku należy rozprowadzić na wilgotnych włosach, następnie wmasować go w delikatny sposób, pozostawić na 2-3 minuty i spłukać wodą. Drugi etap to nałożenie odżywki na wilgotne włosy, pozostawienie jej na około 3-5 minut, a potem dokładne spłukanie.