Świąteczne porządki – przydatne wskazówki i akcesoria

Kiedy zbliża się Boże Narodzenie, w domu musi zapanować bezwzględny porządek. W końcu już niebawem zjawią się goście, a rodzina usiądzie wspólnie przy wigilijnym stole, by świętować. W żadnym wypadku nie można popsuć tej wyjątkowej atmosfery niechlujnym wyglądem mieszkania. Nie jest jednak tajemnicą, że dla wielu osób świąteczne porządki to prawdziwa zmora. Jedni nie mają na nie czasu, inni z kolei nie wiedzą, jak się do nich zabrać. W pierwszej kolejności warto więc zastanowić się nad tym, jak przeprowadzać porządki i które akcesoria do sprzątania wybrać, by w domu zapanował upragniony, świąteczny ład.

Od czego zacząć świąteczne porządki? Przygotowania

Przed rozpoczęciem porządków zawsze warto ułożyć plan. Każda czynność powinna mieć swoją kolejność i być odpowiednio przemyślana – chaos wpływa na dezorganizację, a także nie pozwala „zapanować” nad mieszkaniem. Odhaczając kolejne pozycje na swojej liście rzeczy do zrobienia, ma się wgląd w to, co już zostało wykonane, a jednocześnie widzi się, co jeszcze pozostało do uporządkowania.

Na parę dni przed planowanymi porządkami należy też przejrzeć dostępne w domu akcesoria do sprzątania. Podobnie sprawa ma się w przypadku wszelkiego rodzaju środków czystości. Powinno się więc sprawdzić, czy nie brakuje na przykład płynu do mycia naczyń, płynów do mycia podłóg czy mleczka do czyszczenia kuchenek. Warto pamiętać, że podczas porządków może się też przydać ocet spirytusowy i soda oczyszczona. Jeśli natomiast czegokolwiek zabraknie, trzeba zawczasu uzupełnić zapasy, by brak jakiejś rzeczy nie zaskoczył sprzątającego w samym środku porządków.

Akcesoria do sprzątania – w które z nich należy się koniecznie zaopatrzyć?

Są pewne podstawowe akcesoria do sprzątania (takie jak te: https://unipack.pl/sklep/akcesoria-do-sprzatania/), które na pewno będą potrzebne w trakcie świątecznych porządków. Zaliczają się do nich:

  • gąbki do czyszczenia;
  • akcesoria do mycia podłóg (końcówka i kij od mopa, a także wiadro; ścierki do podłóg);
  • zmywaki kuchenne;
  • ściągaczki do szyb;
  • ręczniki i czyściwo papierowe.

Oczywiście, konieczne będą także odpowiednio pojemne worki na śmieci, a także specjalistyczne płyny do czyszczenia różnych powierzchni i przedmiotów.

Jak skutecznie sprzątać? Wskazówki

Kiedy już bierze się za sprzątanie, ważne jest, by robić to skutecznie. Warto więc porządkować poszczególne pomieszczenia po kolei (najpierw sprzątać w jednym, a dopiero potem przechodzić do następnego), a nie wszystko naraz. W przeciwnym razie można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Zawsze należy też rozpoczynać sprzątanie od górnych partii domu i stopniowo przechodzić na dół, by na końcu dojść do podłóg. Jeśli najpierw odkurzy się dywany i umyje podłogi, a dopiero później będzie się czyścić szafki czy wysoko położone półki, zgarnie się kurz na już oczyszczone powierzchnie. Dobrze jest też opracować własną metodę sprzątania – w końcu każdy robi to po swojemu. Aby porządki przebiegały sprawnie, warto zaangażować w nie wszystkich domowników.

Gdzie kupić akcesoria do sprzątania?

Gdzie można kupić akcesoria do sprzątania? Poza sklepami stacjonarnymi świadczącymi sprzedaż detaliczną można je także odnaleźć w hurtowniach online. W takich miejscach jest zwykle duży wybór, a także konkurencyjna cena. Kupując za pośrednictwem Internetu, oszczędza się także czas, jaki trzeba by było poświęcić na wyjście do sklepu i poszukiwania wśród regałów. Zamówienie online zostanie dostarczone pod wskazany adres, a kupujący otrzyma potrzebne produkty bez wychodzenia z domu.