Suszarka bębnowa do małego mieszkania

Tak jak i zmywarka, suszarka bębnowa bardzo się przydaje. Dzięki niej nie tracisz czasu na rozwieszanie mokrych ubrań, rzadziej prasujesz i cieszysz się większym porządkiem w mieszkaniu. Suszarka bębnowa zmieści się nawet w małym pomieszczeniu. Sprawdź, jak ją ustawić i cieszyć się jej wszystkimi zaletami.

Suszarka do ubrań w małym mieszkaniu

Na małej przestrzeni trudno znaleźć miejsce dla wszystkich rzeczy, również dla mokrych ubrań wyjętych z pralki. Rozstawiana suszarka stoi więc cały czas albo w salonie, albo w sypialni. Niestety nie jest to elegancki element wystroju i kiedy ktoś wpada do Ciebie z niezapowiedzianą wizytą, w popłochu wynosisz suszarkę do innego pomieszczenia. Wbrew pozorom zakup suszarki bębnowej do małego mieszkania to naprawdę dobra decyzja. Choć może się wydawać, że sprzęt pozbawi Cię przestrzeni, której przecież masz tak mało, tak naprawdę pomoże Ci odzyskać utracone metry kwadratowe. Z salonu lub sypialni zniknie niechciana stojąca suszarka, a do łazienki wstawisz taki model suszarki, który nie zabierze dodatkowej przestrzeni na podłodze. Na rynku dostępne są różne modele suszarek, również w wersji slim przeznaczone do małych pomieszczeń.

Dowiedz się więcej o suszarkach bębnowych>>

Suszarka w słupku

Kiedy już zdecydujesz się na zakup suszarki bębnowej, czas się zastanowić, gdzie ją ustawić. W małym mieszkaniu zazwyczaj w każdym pomieszczeniu brakuje miejsca na duże sprzęty stojące swobodnie na podłodze. Dlatego też urządzenia umieszcza się jedno na drugim. Pralka i suszarka mogą więc stanąć w słupku. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność miejsca w łazience, ale też większa wygoda w obsługiwaniu obydwu urządzeń. Po zakończeniu prania możesz od razu przełożyć mokre ubrania do suszarki.

Ustawienie suszarki i pralki w słupku pozwala też na takie zaprojektowanie łazienki, by obydwa sprzęty były ukryte w zabudowie. Urządzenia za szafką nie będą wtedy konkurowały z wystrojem. Jeśli jednak zdecydujesz się na pralkę i suszarkę od tego samego producenta, możesz wybrać takie modele tych sprzętów, które same w sobie będą eleganckim elementem łazienkowego wyposażenia.

Jaka suszarka bębnowa do ustawienia w słupku?

Wybierając suszarkę bębnową, najlepiej dobrać ją do modelu pralki. Jeśli więc korzystasz już z pralki konkretnego producenta, zakup też pasującą do niej suszarkę. Sprzęty będą spójne pod względem wyglądu i wyświetlanych komunikatów.

Do ustawienia pralki i suszarki w słupku będziesz potrzebować specjalnego łącznika. Jeśli sprzęty zakupiłeś u jednego producenta, dobranie łącznika nie sprawi żadnego problemu – urządzenia mają taką samą szerokość i rozstaw nóżek. Dzięki łącznikowi suszarka i pralka będą stały stabilnie. Jeśli chcesz zyskać dodatkową przestrzeń np. na układanie ubrań, możesz wybrać łącznik z dodatkową wysuwaną półką. Położysz na niej mokre pranie przed włożeniem do suszarki lub poskładasz na niej wysuszoną odzież. 

Suszarka bębnowa – dlaczego warto?

Automatyczna suszarka do ubrań ma jedną główną zaletę – suszy ubrania w krótkim czasie, a odzież jest zawsze świeża i pachnąca bez względu na pogodę. Kiedy rozwieszasz ubrania na stojącej suszarce, musisz poczekać przynajmniej 1 dzień, aż będą całkowicie suche. Jeśli schną dłużej, nie pachną już tak świeżo jak po wyjęciu z prania. Wkładając garderobę do suszarki bębnowej, odpada Ci jeden nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek, czyli rozwieszanie ubrań. Dodatkowo, po wyjęciu odzieży z suszarki możesz od razu układać rzeczy w szafie! Większość z nich nie wymaga już prasowania. Ubrania są odświeżone i pozbawione alergenów. Z tego też powodu suszarka to obowiązkowy sprzęt dla osób borykających się z kontaktowymi alergiami skórnymi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki bębnowej?

  • Klasa efektywności – im wyższa klasa efektywności energetycznej (oznaczenie literami A-D), tym mniejsze zużycie prądu i większe oszczędności (zalecany wybór – klasa A+++)
  • Technologia pompy ciepła – pompa ciepła umożliwia energooszczędne i delikatne suszenie. Ubrania suszone są w niższej temperaturze niż w suszarkach konwencjonalnych
  • System automatycznego czyszczenia – dzięki temu rozwiązaniu nie musisz czyścić filtra przy drzwiach po każdym suszeniu – suszarkę oczyszcza się z kłaczków np. raz na 20 cykli
  • Program do suszenia bez zagnieceń – dzięki programom parowym możesz całkowicie wyeliminować konieczność prasowania wysuszonych ubrań. Para przenika podgrzaną tkaninę i wygładza pranie.
  • Automatyczne ustawienia długości cyklu – suszarka bębnowa z tą funkcją rozpoznaje, kiedy ubrania są już wystarczająco suche i odpowiednio skraca program. Dzięki temu nie przesusza odzieży i oszczędza energię.