SupremeLab Barrier Renew – nowa seria Bielendy do skóry odwodnionej

Odpowiedni poziom nawodnienia ma znaczenie nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale także dla wyglądu naszej skóry. Brak optymalnego nawilżenia skutkuje bowiem cerą suchą, szorstką i skłonną do podrażnień. Eksperci są jednomyślni: zbawieniem dla skóry odwodnionej są kosmetyki z ceramidami, które wypełniając przestrzeń międzykomórkową, przywracają jej blask i zdrowy wygląd. Do takich właśnie zadań specjalnych stworzono linię SupremeLab Barrier Renew od marki Bielenda Professional.

Dlaczego należy dbać o nawodnienie?

Woda to podstawowy budulec ludzkiego organizmu – szacuje się, że ciało człowieka składa się z wody w około 60-75%. To przybliżona wartość, która może zmieniać się wraz z upływem lat oraz pod wpływem trybu życia, ale fakty pozostają niezmienne: niedostateczne nawodnienie może mieć katastrofalne skutki dla równowagi organizmu. Oznaki niedoboru wody to między innymi chroniczne bóle głowy, mięśni czy uciążliwe skurcze, przewlekłe zmęczenie, bezsenność, a nawet spadek ciśnienia krwi. Skutkiem jest także pogorszony wygląd skóry, która staje się mniej elastyczna, poszarzała, pojawia się uczucie napięcia, w a skrajnych przypadkach dochodzi do łuszczenia się naskórka – to efekt uszkodzenia warstwy rogowej skóry. Wtedy też możemy zauważyć pierwsze oznaki starzenia, które pojawiają się znacznie wcześniej niż moglibyśmy przewidywać w przypadku skóry optymalnie nawodnionej. Przeciwdziałanie tym skutkom jest kluczowe, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie, jak wiele czynników zewnętrznych stale na nas oddziałuje: zanieczyszczone powietrze, promieniowanie UV czy nawet nagłe zmiany temperatury. Gdy dochodzi do uszkodzenia warstwy rogowej, wówczas samo picie wody może nie być wystarczające, aby odwrócić ten proces. Warto wtedy zadziałać także od zewnątrz, wybierając kosmetyki dedykowane skórze odwodnionej. Te zaś często wzbogacone są w ceramidy, które stanowią swego rodzaju spoiwo dla skóry.

To bowiem naturalny składnik występujących w skórze lipidów – związków organicznych, które łączą komórki, tworząc razem z nimi warstwę rogową naskórka. Naruszenie tejże warstwy zaburza natomiast równowagę skóry pomiędzy środowiskiem wewnętrznym a zewnętrznym (zwaną inaczej homeostazą) – wtedy niezbędne jest dostarczenie substancji, które uzupełnią powstałe ubytki. Ceramidy zawarte w kosmetykach, mimo że działają na powierzchni skóry, skutecznie dbają o jej szczelność i na szczęście potrafią nie tylko zatrzymać, ale także odwrócić konsekwencje braku wody w skórze.

Bielenda SupremeLab Barrier Renew – na ratunek skórze odwodnionej

Nic zatem dziwnego, że ceramidy regularnie pojawiają się w propozycjach producentów kosmetyków pielęgnacyjnych. Wybór najskuteczniejszych z nich nie jest prosty, dlatego w przypadku tak delikatnej kwestii jak pielęgnacja twarzy warto zwrócić się w stronę doświadczonych profesjonalistów. Na polskim rynku w czołówce marek cieszących się stałym zaufaniem odbiorców od lat znajduje się marka Bielenda Professional. Początki firmy sięgają lat 90. i choć od tego czasu przeszła imponującą ścieżkę rozwoju, u jej podstaw wciąż leżą te same wartości: korzystanie z dobrodziejstw zasobów naturalnych oraz bezwzględne bezpieczeństwo skóry. Seria SupremeLab Barrier Renew dostępna na stronie https://www.cocolita.pl/bielenda-professional-supremelab-barrier-renew dedykowana jest skórze wrażliwej, suchej i odwodnionej, ale ze względu na bogactwo składników aktywnych przysłuży się praktycznie każdemu rodzajowi cery. Sekret linii tkwi w połączeniu ceramidów i innych bogatych substancji nawilżających, takich jak olej babassu (i inne naturalne olejki), kwas hialuronowy czy witamina F. Lekka formuła kosmetyków sprawia, że doskonale sprawdzą się jako podstawa codziennej pielęgnacji. Niekwestionowanym hitem jest krem odżywczy na dzień, który zawiera ochronny filtr SPF i wyraźnie ujędrnia skórę. Pamiętajmy też o regularnym złuszczaniu skóry – drobinki z celulozy drzewnej i łupiny kokosa zawarte w łagodnym peelingu drobnoziarnistym Barrier Renew wyraźnie odświeżą i wygładzą cerę. Ulgę skórze odwodnionej przyniesie regularne stosowanie eliksiru odżywczego – opatentowany przez markę Bielenda Naturalny Czynnik Nawilżający spektakularnie uzupełnia ubytki spowodowane utratą nawilżenia.

Zbliżające się lato, choć upragnione przez wielu z nas, jeszcze mocniej przypomina o konieczności utrzymania optymalnego poziomu wody w organizmie. Zadbajmy więc o to już teraz, aby cieszyć się elastyczną skórą pełną blasku – zarówno pijąc odpowiednią dla naszego organizmu ilość wody, jak i korzystając ze wsparcia profesjonalnych kosmetyków. To nie tylko konieczność dziś, ale również inwestycja na lata… za co z pewnością podziękujecie sobie za jakiś czas!