Stylowy salon na rok 2022 – sprawdź, co jest na czasie

Spójna aranżacja salonu gwarantuje wnętrze pełne harmonii, które pokochają i domownicy, i zaproszeni goście. Szykujesz się do remontu salonu? A może czeka Cię przeprowadzka do nowego domu i zastanawiasz się, jak urządzić salon od podstaw? Postaw na modne od wielu sezonów aranżacje nawiązujące do przyrody… W końcu hasła „ekologia” i „natura” coraz głośniej wybrzmiewają w różnych sferach naszego życia. Modny salon w 2022 roku może być urządzony w stylu angielskim lub boho. Co warto wiedzieć o takich wnętrzach?

Pokój dzienny w stylu angielskim

Sielska wieś to motyw przewodni stylu angielskiego. Bogate bukiety kwiatów, motyw łąki, jasne barwy, kominek i tekstylne dodatki, które sprawiają, że wnętrze jest bardzo przytulne – to najważniejsze wyróżniki tradycyjnego stylu angielskiego w architekturze wnętrz.

Zatem jak urządzić salon w stylu angielskim? Wybierz miękkie meble tapicerowane wypoczynkowe, np. fotel uszak i/lub kanapę z obszernymi podłokietnikami. Praktycznym wyborem będzie też podnóżek do pary z fotelem. Najlepiej, aby tapicerkę zdobił motyw niewielkich kwiatów. Jeśli nie chcesz mieć mebli w łączkę, wybierz jasne meble, ale postaw na dekoracyjne poduszki z motywem florystycznym. Ściany salonu może również zdobić tapeta w kwiaty. Obok mebli do siedzenia połóż drewniany stolik kawowy, a na podłodze – dywan. Nie zapomnij o kominku, który może zastąpić portal kominkowy ze świecami.

Więcej o salonach w stylu angielskim dowiesz się z artykułu, który znajdziesz pod linkiem: https://www.wadowice24.pl/nowe/polecamy/18874-jak-urzadzic-salon-w-stylu-angielskim.html.

Salon boho – połączenie natury i kreatywności

Jasne barwy i naturalne materiały to najważniejsze wyróżniki wnętrz w stylu boho. Jeśli chcesz urządzić salon boho, wykaż się kreatywnością. W końcu styl ten pochodzi z czasów fermentu kulturalnego, który zawdzięczamy ruchom kontrkulturowym z przełomu lat 60. i 70. ubiegłego wieku.

Salon w stylu boho powinien być przepełniony rękodziełem. Od kilku lat jednym z najpopularniejszych pomysłów na akcesoria DIY są makramy. Z grubych sznurków warto upleść ozdoby na ścianę albo na doniczki. Charakterystyczne dla boho są również wygodne meble z palet, np. stolik kawowy przykryty szkłem. Do wnętrz boho pasują meble z drewna, bawełniane narzuty i tekstylia dekoracyjne z lnu. Warto wiedzieć też, że aranżacje boho wyróżniają jasne barwy.

Marzysz o wnętrzu w stylu boho? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł: https://mylomza.pl/artykul/salon-w-stylu-boho/1321553.