Stemple do paznokci – prawdziwy hit

Wzory na paznokciach są genialnym sposobem na urozmaicenie stylizacji, jak i także odróżnienie jej od manicure klasycznego. Na wzory jednak decydujemy się raczej rzadko. Wszystko za sprawą czasochłonności ich wykonania oraz braku sprawnej ręki. Zdobienie pozostawiamy często wykwalifikowanej stylistyce. Obecnie jednak mamy możliwość skorzystania z bardzo nowoczesnej metody zdobienia jaką są stemple do paznokci.

Lakier i blaszki do stempli

Stemple do paznokci możemy wykonać zwykłym hybrydowym lakierem. Jednak musimy wiedzieć, że może się odbić dosyć nieprecyzyjnie. Wynika to z tego, że jest niezbyt napigmentowany oraz gęsty. Najlepiej do stempli używać specjalnych żeli czy też lakierów. Żele do stempli występują w kilku kolorach.

Musimy także zainwestować w blaszki do stempli. Jest to element wręcz niezbędny do odbijania stempli. Zazwyczaj jest to płytka metalowa z wydrążonymi dokładnie wzorami. Lakier do stempli wypełnić powinien wzór, aby było możliwe jego odbicie na stemplu. Na blaszce zazwyczaj znajduje się wiele wzorów do wyboru. Są one podzielone na kategorie tematyczne. Znajdziemy płytki z wzorami kwiatowymi, geometrycznymi, motywami z Instagrama, ornamentami, wzorami letnimi czy też wzorami świątecznymi.

Możemy także postawić na stempel ze zdrapką. To właśnie nic innego jak stempel do paznokci umożliwia przeniesienie precyzyjne wzoru z blaszki właśnie na paznokieć. Posiada on końcówkę silikonową, która zbierze idealnie wzór z płytki i dopasuje się bezpośrednio do płytki paznokcia. Dzięki końcówce przezroczystej możemy obserwować wzór odbijany. Jednak zanim odbijemy wzór powinnyśmy ściągnąć z blaszki nadmiar żelu czy też lakieru. Właśnie tutaj swoją rolę odgrywa zdrapka.

Instrukcja krok po kroku

Na pewno interesuje nas instrukcja krok po kroku wykonania stempli na paznokciach. Oczywiście na samym początku należy przygotować paznokcie. Skrócamy i wyrównujemy długość paznokci. Następnie matujemy płytkę i koniecznie odtłuszczamy paznokcie specjalnym preparatem. Następnie nakładamy primer bezkwasowy. Kolejny krok to nałożenie lakieru bazowego i utwardzamy go w lampie. Później przyjdzie pora już na kolorowy lakier hybrydowy, który utwardzamy w lampie. Później nakładamy matowy lakier nawierzchniowy, który także utwardzamy w lampie. Nakładamy primer i odczekujemy aż odparuje. Ostatni krok to już naniesienie żelu na płytkę do stempli i ściągnięcie dokładnie zdrapką nadmiar produkty. Tak właśnie powstają stemple. Jak widać nie jest to wcale takie trudne jakby mogło się wydawać.