Srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi

Efektowna i uniwersalna, cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Srebrną biżuterię chętnie wybierają miłośniczki ponadczasowej klasyki i panie, które na bieżąco śledzą modowe trendy. Decyduje o tym głównie sposób wykończenia dodatków. Popularną metodą jest zdobienie kamieniami szlachetnymi. Czytaj dalej i zobacz, jak decydują one o ostatecznym charakterze świecidełka.

Kamienie szlachetne chętnie wykorzystywane w zdobieniu biżuterii

Artyści sztuki jubilerskiej, do tworzenia biżuterii powszechnie sięgają po kamienie szlachetne, doceniając właściwości i unikatowy charakter minerałów. Charakteryzujące się naturalną czystością, głębokim połyskiem (uzyskanym na skutek zastosowania szlifu jubilerskiego) i wytrzymałością, w towarzystwie srebra zdradzają pozostałe zalety. W kolekcjach prestiżowych marek, w tym sklepu z biżuterią Prana, najczęściej pojawiają się rubin, szmaragd, diament opal i szafir, dostępne są także między innymi cytryn, morganit, kwarc i ametyst.

Kolorystyka i symbolika kamieni szlachetnych, łączonych ze srebrem

Kolorystyka naturalnie występujących kamieni szlachetnych może przyprawić o zawrót głowy. Zwłaszcza że na skutek odbijającego się światła, ta sama ozdoba ma różne, nierzadko bardzo oryginalne tonacje. Katalog kamieni szlachetnych, wykorzystywanych do tworzenia srebrnej biżuterii obejmuje podstawowe kolory: 

czerwony – opal, rubin i turmalin, będące symbolem gorącego uczucia, 

niebieski – akwamaryn, turkus, lapis lazuli i topaz, symbolizujące spokój,

żółty – cytryn, topaz i żółty szafir, świadczące o sile charakteru właścicielki;

zielony – szmaragd, perydot, symbolizujące, nadzieję, witalność i płodność,

Kamienie szlachetne czy półszlachetne?

Srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi nie bez powodu zyskała status luksusowej. Wiele kobiet zastanawia się czy warto zastępować ją nieco tańszą, zdobioną kamieniami półszlachetnymi. Pomimo tego, że takie ozdoby wciąż są atrakcyjne, są zdecydowanie mniej trwałe i efektowne. Co więcej, kamienie półszlachetne występują w przyrodzie zdecydowanie częściej, a to sprawia, że biżuteria traci na unikalności. 

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi – jak dopasować ją do okazji?

Obowiązujące trendy modowe jasno dają znać, że srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi skutecznie wyparła ozdoby ze złota. Nic dziwnego – dekoracyjna i efektowna, skrywa bogatą symbolikę. Jak dopasować dodatki i okazji i podarować upominek, który sprawi radość?

Jeśli szukasz srebrnej biżuterii z kamieniami szlachetnymi dla ukochanej, zdecyduj się na ozdobę z rubinem. Symbolizujący romantyczną miłość, będzie perfekcyjnym ukoronowaniem ważnych dat. Panowie, którzy planują oświadczyć się wybrance serca, nie muszą ograniczać się wyłącznie do diamentów. Równie ciekawym wyborem okaże się srebrny pierścionek z szafirem (będącym symbolem trwałości małżeństwa) lub wspomnianym rubinem. Upominkiem, który jednocześnie będzie uznaniem dla gustu partnerki okaże się biżuteria srebrna z tazanitem.