Skromny pierścionek zaręczynowy nie oznacza, że jest gorszy. Sprawdź nasze propozycje minimalistycznej biżuterii

Wraz z biegiem lat zmieniają się obowiązujące trendy. Mimo tej rotacji, minimalistyczna biżuteria zawsze pozostaje modna. Właśnie z tego powodu pierścionek zaręczynowy o prostym designie okaże się strzałem w dziesiątkę. Nieskomplikowany wzór nie tylko w subtelny sposób podkreśli urodę twojej ukochanej, lecz także doda jej elegancji i szyku.

Skromny pierścionek zaręczynowy – czy to dobry wybór?

Panująca moda na bogato zdobioną biżuterię obiegła już cały świat. Pierścionki zaręczynowe z brylantem o ogromnych rozmiarach nieustannie pojawiają się w mediach społecznościowych. Tworząc tym samym mylne wrażenie, iż jedynie te najbardziej kosztowne symbole miłości mogą zdobić dłonie przyszłych żon. W rzeczywistości, skromne modele to wciąż doskonała propozycja. Cechująca je prostota sprawia, iż są one ponadczasowe i uniwersalne. Staną się perfekcyjnym elementem dowolnej stylizacji. Idealnie podkreślą zarówno wdzięk uroczystej kreacji, jak i casualowego outfitu. Ogromnym atutem prostych modeli jest także wygoda w noszeniu. Nieskomplikowany egzemplarz o dość niskiej wadze z łatwością dopasuje się do kobiecej dłoni, w delikatny sposób dodając jej piękna. Skromny pierścionek zaręczynowy ukazuje także istotę miłości. To wspaniałe uczucie nie wymaga od nas wielkich gestów, czy ponoszenia horrendalnych kosztów. Podarowanie ukochanej prostej biżuterii można odczytać jako piękne przesłanie. Ten niezwykle ważny pierścionek ma być jedynie symbolem miłości, a nie jej przedmiotem.

Rola kamienia szlachetnego w pierścionkach zaręczynowych

Niezależnie od tego, na jaki styl pierścionka zaręczynowego się zdecydujemy, powinien on zostać ukoronowany przez starannie dobrany klejnot. Odgrywa on niezwykle istotną rolę zwłaszcza w tych prostych modelach. Stanowi nie tylko centralny, ale także najważniejszy punkt pierścionka zaręczynowego. Można uznać, iż to właśnie klejnot decyduje o charakterze symbolu miłości. Jego znaczenie oraz właściwości są ukrytą wiadomością do ukochanej. Konkretny kamień nie tylko doda biżuterii piękna, ale może także pozytywnie wpłynąć na rozwój waszej relacji. Najczęściej mężczyźni stawiają na diament. Ten klasyczny kamień jest nie tylko symbolem luksusu, ale także wieczności oraz niezmienności w uczuciach. Jego niesamowite zdolności odbijania światła oraz fantastyczna trwałość od zarania dziejów robią ogromne wrażenie na ludziach. Na miano kamieni miłości zasługują także szmaragd, rubin, szafir i ametyst. Świetnym pomysłem jest także wybór klejnotu w zgodzie z astrologią. Każdy znak zodiaku posiada przypisane kamienie, które zapewnią swoim właścicielom powodzenie. Piękne modele pierścionków zaręczynowych znajdziesz np. w ofercie jubilera SAVICKI.

Proste pierścionki zaręczynowe – jaki kruszec wybrać?

Metal szlachetny, który będzie budulcem symbolu miłości także powinien zostać starannie dobrany. W końcu to właśnie on w głównej mierze wpłynie na trwałość całości wyrobu. Najczęściej wybieranym kruszcem w przypadku symboli miłości jest złoto. Doskonale podkreśla ono podniosły charakter tak ważnej biżuterii. Z uwagi na to, iż złoto jest luksusowym materiałem, wykonana z niego biżuteria jest dość kosztowna. Znacznie tańszą alternatywą są srebrne pierścionki zaręczynowe. Za ich atut możemy uznać fantastyczną prezencję, jednak do wad zaliczymy gorszą trwałość. Świetnym wyborem będzie z kolei platyna. Łączy ona w sobie zarówno zachwycający blask, jak i imponującą odporność na uszkodzenia. Wykonana z niej biżuteria zachowa nienaganną kondycję nawet w ekstremalnych warunkach.