Skórzana spódnica stylizacje – jak poprawnie dobrać?

Skórzana spódnica stylizacje to coś co nas niebywale interesuje. Każda kobieta chce wyglądać modnie oraz szykownie. W zasadzie to spódnica skórzana jest prawdziwym „must have”. Jest to klasyczna część naszej garderoby, która się nie starzeje. Przy jej wyborze jednak zwróćmy uwagę na sam krój, jak i także na jakość materiału.

Nie zawsze naturalna skóra

Okazuje się, że skórzana spódnica stylizacje pokazywane chociażby na blogach modowych nie zawsze jest wykonana ze skóry naturalnej. Najważniejsze jednak jest to, aby była ona wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów. Warto wybierać te matowe oraz grubsze. Ich wygląd, jak i także faktura powinny być możliwie najbardziej zbliżone do naturalnej skóry. Cienkie materiały, które tylko połyskują nie są takie uniwersalne. Poza tym bardzo szybko się wycierają, a na dodatek świecą się nieestetycznie. Skóra tymczasem zawsze się prezentuje niezmiernie stylowo, jest odporna na zniszczenia oraz także na przebarwienia. Wybierając skórzane spódnice wykonane z dobrych materiałów ekologicznych, zyskujemy nie tylko jakość doskonałą produktu, ale dbamy także o swoje środowisko. Takowe spódnice możemy kupić w naprawdę świetnej cenie. Jeśli nam zależy na klasycznym oraz także na uniwersalnym rozwiązaniu, wybierzmy koniecznie spódnicę w czarnym kolorze. Moda na inne kolory dosyć szybko przemija. Czerń z kolei jest najbardziej popularnym kolorem i sprawdzi się zawsze, a na dodatek niezależnie od trendów.

Dopasowanie spódnicy skórzanej do figury

Spódnica skórzana, bardzo podobnie jak każda inna, przede wszystkim powinna być dopasowana do naszej figury. Musimy się kierować wieloma ważnymi zasadami. Jeśli mamy sylwetkę gruszki, a więc drobne ramiona i biust, a biodra szerokie, to najlepiej zaprezentujemy się w rozszerzanych krojach o kształcie litery A. Taki fason nam optycznie zmniejszy szerokość bioder.

Jeśli chodzi o klepsydrę (sylwetka z zaznaczonym mocno wcięciem talii) to świetnie sprawdzi się spódnicach rozkloszowanych ze skóry. Jest ona dopasowana w pasie. Sprawdzi się także model spódnicy skórzanej ołówkowej.

Kobiety, które mają figurę jabłka, a więc nie mają wcięcia w talii, to postawić mogą na rozkloszowane spódnice. Ich długość sięgać powinna kolan, ale warto pod uwagę wziąć także asymetryczne modele. Są także kobiety o chłopięcej sylwetce. Tutaj zaprezentują się świetnie modele ołówkowe oraz rozkloszowane.

Na sam koniec wspomnijmy o kobietach z dużym biustem. Kobiety te powinny unikać ciemnych spódnic oraz mocno opiętych. Sprawiają one, że nogi wydają się niestety krótsze.