Skóra pod oczami – jak sprawić żeby na długie lata pozostała w dobrej kondycji?

Nieskazitelna, zdrowa i jędrna cera to marzenie każdej kobiety. Geny i indywidualne uwarunkowania każdej z nas sprawiają, że niektóre muszą poświęcać jej więcej uwagi, a inne mniej. Jednak im szybciej zdecydujemy się na stosowanie codziennej pielęgnacji, tym w lepszej kondycji będzie nasza cera. Co więc zrobić aby cieszyć się zdrową skóra długie lata? Po pierwsze, dbajmy o odpowiednie pozbycie się makijażu i zanieczyszczeń poprzez 3-fazowe oczyszczanie. To jeden z najważniejszych kroków, ponieważ daje nam podstawy do tego, aby wszelkie kremy aplikowane rano lub wieczorem odpowiednio oddziaływały na skórę twarzy. Po drugie, wykonując demakijaż nie zapominajmy, że cera jest bardzo delikatna, więc nie powinnyśmy jej trzeć zbyt mocno. Nieodpowiednie oczyszczanie może spowodować, że na naszej twarzy pojawią się zaczerwienienia i szybciej zobaczymy zmarszczki. Szczególnie wrażliwe są okolice oczu, o które powinnyśmy dbać niezależnie od naszego wieku. Skóra w tym miejscu jest niezwykle cienka, a w zależności od tego czy jest sucha, opuchnięta czy sina powinnyśmy zastosować odpowiednią pielęgnację i kosmetyki.

Demakijaż okolic oczu

Większość z nas regularnie wykonuje makijaż, czy to wybierając się do pracy czy na wieczorne wyjście ze znajomymi. To co zawsze robimy po powrocie do domu, to pozbywamy się go przed położeniem się spać. Stosując 3-fazowe oczyszczanie jesteśmy w stanie skutecznie usunąć zarówno make’up, jak i wszelkie zanieczyszczenia. Jednak musimy pamiętać aby robić to poprawnie. Demakijaż okolic oczu to czynność, do której powinnyśmy podejść z należytą starannością, żeby w przyszłości nie musieć mierzyć się z niepożądanymi skutkami. Zaczynamy od naniesienia płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu na płatek kosmetyczny. Następnie przykładamy go do naszego oka i przytrzymujemy około 10/15 sekund, tak aby maskara znajdująca się na rzęsach mogła zacząć się rozpuszczać. Dzięki temu nie będziemy musiały tak mocno trzeć okolic naszego oka. Jest to o tyle ważne, ponieważ z pewnością nie chcemy przyczyniać się do pogorszenia kondycji skóry pod naszymi oczami.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Po wykonaniu prawidłowego oczyszczania nadszedł czas na odpowiednia pielęgnację. Kremy pod oczy znajdziemy w różnych wariantach i z odmiennymi właściwościami. Powinnyśmy zacząć od ustalenia z jaką skórą mamy do czynienia, czy jest ona sucha, opuchnięta czy sina. Jeśli żadne z wymienionych problemów Cię nie dotyczy nie oznacza to, że powinnaś rezygnować z pielęgnacji. To zdecydowanie dobra wiadomość, że nie musisz robić nic innego, jak dobrze ją nawilżać. W przyszłości na pewno sobie za to podziękujesz. W przypadku skóry, która jest przesuszona również kremy o działaniu nawilżającym powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Jeżeli borykasz się z sińcami, szukaj takich produktów, które w składzie będą zawierały składniki o działaniu rozświetlającym. A jeżeli już jesteś posiadaczką lekkich zmarszczek możesz wybrać krem liftingujący. Pamiętajmy, że skóra pod oczami jest cienka i wrażliwa, dlatego wszystkie aplikowane kosmetyki powinny być przebadane dermatologicznie, a Ty nie możesz być uczulona na jakikolwiek znajdujący się w nich składnik .

Nawodnienie i sen

Tak jak w przypadku większej części naszego ciała, oprócz zadbania o nie z zewnątrz musimy skupić się również na wnętrzu. Już od długiego czasu bardzo głośno mówi się o tym, jak ważną rolę odgrywa woda, nie tylko w kwestii naszego pragnienia, ale także zdrowego wyglądu. Dzięki odpowiedniej dawce wypijanej w ciągu dnia, nasza skóra wygląda zdrowo i nie jest przesuszona. Ta sama kwestia dotyczy okolic naszych oczu, która dzięki odpowiedniemu nawilżeniu jest napięta i pozostaje w dobrej kondycji. Drugim ważnym elementem jest sen. Na pewno nieraz zdarzyło się każdej z nas nie wyspać, a w konsekwencji budziłyśmy się z podkrążonymi oczami. Z tego powodu, odpowiednia dawka regeneracji to coś na co również musimy zwrócić szczególną uwagę, a nasz sen powinien trwać około 8 godzin.