Siemię lniane na twarz – najlepszy naturalny kosmetyk

Siemię lniane na twarz intensywnie nawilża, a do tego odżywia skórę. Co więcej sprawia, że staje się ona o wiele bardziej elastyczna. Przy tym mamy zagwarantowane opóźnienie całego procesu starzenia. Maseczka z siemienia lnianego, a więc z nasion lnu, jest polecana osobom o każdym rodzaju cery.

Jakie są właściwości siemienia lnianego?

Siemię lniane na twarz jest bardzo bogate w kwasy omega 3, omega 6 oraz omega 9 i cynk. Pomagają one w leczeniu skórnych dolegliwości. Mowa tutaj między innymi o egzemach, trądziku czy też łuszczycy. Śluz, który się uwalnia z nasion lnu pod wpływem wody i nawilża naszą skórę.

Wysoka zawartość witaminy E, białka oraz witaminy z grupy B sprawia, że maseczka wykonana z siemienia lnianego odżywia doskonale skórę. Z kolei zawarte w nim lignany, o przeciwutleniających właściwościach, działają w sposób antynowotworowy, zwalczają wolne rodniki oraz do tego spowalniają proces starzenia się naszej skóry.

Polecane maseczki z siemienia lnianego

Bardzo dużą popularnością cieszy się maseczka z siemienia lnianego z dodatkiem miodu. Taka maseczka może być używana do każdego typu cery. Możemy stosować ją wtedy, kiedy skóra potrzebuje sporego odżywienia oraz także nawilżenia, na przykład zimą. Do przygotowania maseczki są potrzebne takie składniki jak: pół szklanki wody, łyżka siemienia lnianego mielonego lub w ziarnach oraz łyżeczkę miodu naturalnego.

Łyżkę siemienia lnianego należy zagotować w 125 mililitrach wody. Jeśli używamy nasion mielonych lnu, po prostu zalejmy te taką ilością wody i pozostawmy pod przykryciem na około dziesięć minut. Siemię lniane musi ostygnąć, zanim dodamy do niego miodu. Za wysoka temperatura może po prostu sprawić, że miód straci swoje odżywcze właściwości. Po zmieszaniu siemienia lnianego z miodem nałóżmy na twarz maseczkę, po dwudziestu minutach zmyjmy ją letnią wodą.

Kolejna maseczka, to maseczka nawilżająca z siemienia lnianego oraz żółtka. Zagotowane czy też zaparzone siemię lniane po dodatku żółtka zyska o wiele lepsze nawilżające właściwości. Aby móc przygotować maseczkę do suchej skóry, dojrzałej czy też wrażliwej, dodajmy do nasion lnu jedno żółtko jaja kurzego. Siemię musi być oczywiście wcześniej przestudzone. W wysokiej temperaturze samo żółtku mogłoby się ściąć. Wymieszajmy dokładnie wszelkie składniki maseczki i nałóżmy ją na swoją twarz. Po dwudziestu minutach zmywamy ją letnią wodą.

Jak widać na załączonym obrazku przygotowanie takich maseczek nie jest wcale trudne, trwa dosłownie chwile, a przynosi genialne efekty.