Sex-care – co to takiego i dlaczego jest to istotne?

Coraz więcej osób wie czym jest self-care czyli dbanie o siebie poprzez proste czynności sprawiające nam przyjemność. Można je zastosować także w sferze seksualnej. Czym jest sex-care i jak go wprowadzić do swojego życia?

Jak wprowadzić sex-care do swojego życia?

Sex-care pomoże Ci się dowiedzieć, co pozytywnie działa na Twoją seksualność, dzięki czemu będziesz jej bardziej świadoma oraz odblokujesz swoją seksualną energię. Jak zadbać o swoją strefę seksualną?

Obserwuj samą siebie

Chcesz aby Twój seks z partnerem lub partnerką był zadowalający? Musicie sobie mówić o swoich pragnieniach. Nie zrobisz tego, jeżeli najpierw sama nie odkryjesz co lubisz i czego potrzebujesz. Obserwuj więc swoje pragnienia, zadaj sobie kilka pytań w sprawie seksu i przyjemności z nim związanych.

Śpij nago

Spanie nega posiada wiele zalet. Jest to m.in. obniżenie temperatury ciała, poprawa jakości snu, a co najważniejsze w sex-care – przyzwyczaisz się do nagości i zaczniesz bardziej akceptować swoje ciało. 

Rozmawiaj ze swoim partnerem/partnerką

Niektórzy nadal wstydzą się rozmawiać ze sobą o seksie – a jest to naturalna czynność! Nie powinniśmy się tego wstydzić, wręcz przeciwnie – powinniśmy na ten temat dużo rozmawiać. Jeżeli w Twoim związku nie będzie komunikacji w tym temacie, to oboje możecie być niezadowoleni z uprawianych stosunków. Staraj się określać wprost swoje potrzeby seksualne.

Self-love, czyli samomiłość

Dzięki temu skupisz się tylko i wyłącznie na własnej przyjemności, swoich pragnieniach, poznasz swoje ciało i jego reakcje na różne rodzaje dotyku, czy odkryjesz strefy erogenne, o których wcześniej nie miałaś pojęcia. Samomiłość to idealny sposób na sprawdzanie tego, co lubimy i jakie są nasze granice.

Dbaj o swoje ciało

Wdroż do swojego grafiku czas na self-care swojego ciała, które pomoże Ci je zaakceptować. Stosuj pielęgnacyjne rytuały, jak balsamowanie ciała czy peeling.

Fantazjuj

Fantazje erotyczne są normalne i całkowicie zdrowe. Każdy człowiek ma swoje indywidualne fantazje i nie powinny one podlegać ocenie, w nie wszystkich podnieca to samo. Kiedy będziemy oddziaływać na naszą wyobraźnię to ochota na seks z pewnością ulegnie zwiększeniu, a co ważniejsze – pomoże to nam się podniecić.

Opowieści erotyczne

Są to dobre sposoby na pobudzenie swojego libido. Książki silnie oddziałują na naszą wyobraźnię i przyczyniają się do tworzenia seksualnych fantazji. Są także źródłem inspiracji do próbowania nowych życiu wraz ze swoim partnerem czy partnerką.

Naucz się orgazmu

Kobiety muszą się nauczyć osiągać orgazm, czyli poznać wszelkie drogi, które do niego prowadzą. Odkrywaj więc swoje ciało, stosuj różne techniki stymulacji, pobudź wyobraźnię, wykorzystaj zmysły i podążaj za własną przyjemnością.

Rozwijaj swoje zmysły

Rozwijanie zmysłów nie tylko pomaga pełniej żyć, ale to właśnie dzięki nim możemy czerpać więcej przyjemności ze stosunku czy masturbacji. Zmysły podczas seksu odgrywają niesamowicie ważną rolę. Możesz wykorzystać do tego świece zapachowe czy olejki eteryczne bądź zadbać o przyjemną w dotyku pościel lub bieliznę.

Chcesz zadbać o swój seks? Wypróbuj suplement diety na dobry seks!


Suplement diety dla kobiet WIMIN Dobry seks to kapsułki, które w naturalny sposób wspierają zadowolenie z seksu, dbają o Twoje libido oraz pilnują, aby ochota na seks była większa, a sam stosunek jeszcze przyjemniejszy.