Seler naciowy sok – czy warto go pić?

Seler naciowy sok to prawdziwy prozdrowotny hit. Sprawdźmy na co pomaga, jakie konkretnie ma właściwości i dlaczego powinniśmy go pić?

Odkrycie ostatnich lat

Seler naciowy sok jest nie tylko bardzo smaczny, ale także niesamowicie prosty w przygotowaniu. Włączenie go do diety codziennej dostarcza organizmowi bardzo wielu minerałów oraz także witamin. Spożywanie regularne soku z selera na czczo nie tylko wspomaga samo odchudzanie, ale także działa w sposób przeciwtrądzikowy i przeciwzapalny. Samych korzyści jest o wiele, wiele więcej.

Co więcej seler naciowy posiada bardzo niski glikemiczny indeks. Właśnie dlatego sok sporządzony na jego bazie okazuje się wręcz genialnym sposobem na odchudzenia. Musimy także zaznaczyć, że w sytuacjach sporadycznych może przynosić liczne skutki uboczne.

W składzie tego soku znajdziemy: witaminę B, C, B2, PP, B3, B4, B5, A, E, I, jak i także potas, magnez, fosfor, żelazo, sód oraz także wapń. Warto także wspomnieć, że w stu gramach selera znajduje się jedynie czternaście kilokalorii. Ma to związek z bardzo dużą ilością wody w jego składzie, a na dodatek śladową obecność węglowodanów, białek oraz do tego tłuszczów. To wszystko razem sprawia, że sok z selera naciowego wdarł się przebojem do prozdrowotnych oraz dietetycznych jadłospisów na całym świecie.

Jak przygotować sok z selera naciowego?

Przepis na sok z selera naciowego jest niezmiernie prosty. Możliwe są oczywiście jego modyfikacje. Najczęściej napój się wykonuje z pięciu do sześciu łodyg selera, jak i także jednego do dwóch jabłek. Na wstępie każdy ze składników dokładnie myjemy. W kolejnym kroku od selera oddzielić należy końcówki. Jabłka należy obrać ze skórki. W dalszej kolejności seler, jak i także jabłko należy pokroić w drobną kostkę i wrzucić najlepiej do sokowirówki. Można także użyć blendera. Smak jednak może się nieco różnić. W razie potrzeby, napój może odcedzić przez sitko, a także rozrzedzić z wodą. A z czym możemy łączyć sok z selera naciowego? Smak klasyczny soku możemy wzbogacić, chociażby dodając do niego ananasa, cytrynę czy też marchew.

A jak z efektami? Efekty, na które możemy śmiało liczyć to nie tylko poprawa cery, ale także poprawa pracy nerek, obniżenie stężenia tak zwanego złego cholesterolu, obniżenie ciśnienia tętniczego, działanie antynowotworowe, jak i także usprawnienie pracy jelit. Jak widać efekty są imponujące. Śmiało możemy pokusić się o regularne picie tego soku, ponieważ efekty są naprawdę imponujące. Robią wrażenie i chętnie doświadczylibyśmy ich na własnej skórze.