Różowo czarne paznokcie – stylowy manicure

Różowe paznokcie to bardzo wyrazisty manicure, który jednocześnie jest bardzo stylowy. Kolor różowy w połączeniu z czernią lub bielą, a także oryginalnymi wzorkami będzie świetnym uzupełnieniem wielu stylizacji. Zobacz, jak krok po kroku wykonać różowo czarne paznokcie.

Różowo czarne paznokcie — stylowy manicure

Zanim przystąpisz do wykonywania manicure, przygotuj następujące rzeczy:

  • 3 lakiery do paznokci: różowy, czarny oraz biały,
  • sondę (przyrząd do ozdabiania paznokci, który przypomina dłuto i z dwóch stron zakończony jest metalowymi kuleczkami),
  • bazę pod lakier,
  • papierowy pilniczek,
  • wacik kosmetyczny,
  • zmywacz,
  • drewnianą szpatułkę,
  • plastikową podkładkę,
  • cienki pędzelek.

Różowo czarne paznokcie krok po kroku

Krok 1. Przygotowanie paznokci

Przed wykonaniem każdego manicure należy odpowiednio przygotować paznokcie. Papierowym pilniczkiem opiłuj je w jednym kierunku. Drewnianą szpatułką odsuń delikatnie skórki, które narastają na płytkę paznokcia. Odtłuść płytkę wacikiem zwilżonym w zmywaczu i nałóż bazę pod lakier. Dzięki bazie płytka paznokcia nie odbarwi się pod wpływem lakieru.

Krok 2. Nałożenie lakierów

Paznokci u kciuków, palców środkowych i małych palców pomaluj na różowo. Paznokcie u palców wskazujących pomaluj na czarno, a u palców serdecznych na biało.

Krok 3. Kropki u nasady paznokcia

Gdy lakier całkowicie wyschnie, na plastikową podkładkę wylej kroplę lakieru różowego i czarnego (kolory nie mogą się zmieszać!). Jedną końcówkę sondy zanurz w różowym lakierze i zrób dużą kropkę u nasady paznokci pomalowanych na czarno. Drugą końcówkę sondy zanurz w lakierze czarnym i zrób kropkę w tym samym miejscu i o tej samej wielkości na paznokciach pomalowanych na różowo.

Krok 4. Wzorki

Cienki pędzelek zanurz w czarnym lakierze i na paznokciach pomalowanych na biało namaluj nieregularne, krótkie paseczki. Maluj je w poziomie, rozpoczynając od nasady paznokcia, kierując się ku końcówkom. Paseczki nie powinny być proste, nie muszą mieć też równej długości, ponieważ mają przypominać umaszczenie zebry.

Rada: Jeżeli masz problem z pomalowaniem paznokci dłonią, która jest mniej sprawna, możesz ułatwić sobie wykonanie wzorków w następujący sposób: unieruchom dłoń, która trzyma pędzelek z lakierem, i poruszaj tą bardziej sprawną dłonią, na której mają być namalowane paseczki.

Krok 5. Utwardzenie manicure

Aby różowo czarne paznokcie prezentowały się pięknie jak najdłużej, nałóż na nie bezbarwny utwardzacz.

Czarno różowe paznokcie | Manicure, Nails, Nail designs
Paznokcie różowo czarne