Rodzinny wyjazd nad morze – wszystko co musicie wiedzieć na ten temat

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i wiele osób szykuje się do wyjazdu nad morze. Planując rodzinny wyjazd trzeba się odpowiednio przygotować, aby wakacje były udane. Liczy się wiele czynników od przygotowania do samej podróży, przez pakowanie, aż po zaplanowanie atrakcji w zależności od pogody. O czym zatem należy pamiętać?

Pakowanie czas zacząć, czyli co zabrać do walizki i dlaczego buty do wody dla dzieci będą odpowiednim wyborem

Wybierając się nad morze trzeba bardzo umiejętnie podejść do pakowania bagażu. W końcu nie można zabrać ze sobą całej szafy, a jednak należy zadbać by niczego nie zabrakło. Na pewno warto na początek przeanalizować prognozę pogody na kilka dni przed wyjazdem. Nie warto pakować się znacznie szybciej, bo i tak okaże się, że co chwilę trzeba dorzucać coś do walizki. Na pewno pakowanie ułatwi użycie próżniowych worków. Dzięki temu w walizce zmieści się znacznie więcej ubrań. Takie worki warto zastosować także pakując dzieci. Należy polecić dziecku by wzięło ze sobą tylko 2-3 zabawki, a nie cały pokój, bo jednak czeka na nie sporo atrakcji. Oprócz wygodnych i przewiewnych ubrań, spodni softshell na niepogodę czy bluzy z kapturem i kurtki przeciwdeszczowej, na pewno trzeba wziąć strój kąpielowy, a także buty do wody dla dzieci https://www.outdoorkids.eu/collections/buty-do-wody-sandaly-dla-dzieci. Te ostatnie pomogą dzieciom w nauce pływania. Zagwarantują większą łatwość odpychania wody w basenie. Jednocześnie po wyjściu z wody będą błyskawicznie schły. Warto podkreślić, że buty do wody dla dzieci będą chronić też stopy przed skaleczeniami czy np. uszczypnięciem kraba, jeśli zamiast polskiego morza wybieracie np. Adriatyk. Zapewnią anypoślizgową podeszwę i ułatwią przemieszczanie się w wodzie.

Przygotowanie do podróży – zaplanuj zabawy i atrakcje na podróż, przygotuj odpowiedni prowiant i zadbaj o dobre samopoczucie całej rodziny

Skoro już kwestię pakowania mamy wyjaśnioną pokrótce, to warto zająć się planowaniem samej podróży. Bardzo często dłuży się ona dzieciom i trzeba zaplanować pewne atrakcje. Co ciekawe nie musicie zabierać ze sobą planszówek i możecie wybrać jedynie zeszyt. Zagracie z dziećmi w kółko i krzyżyk albo okręty. Starszym dzieciom możecie zaproponować zabawę w „państwa i miasta”. Możecie wgrać na telefon czy tablet audiobook i włączyć w czasie podróży. Oczywiście ostatecznością jest wręczenie dzieciom tabletów, by mogły w czasie podróży się pobawić. Jeśli jednak inne sposoby spędzania czasu zawiodą bądź jesteście zajęci prowadzeniem samochodu, to i to wchodzi w rachubę. Na pewno ważny jest też prowiant. W końcu zarówno samochodem, autokarem, jak i pociągiem będziecie jechać dość długo. Jedynie podróż samolotem będzie krótsza, ale i tutaj trzeba dzieciom zapewnić pewne atrakcje, nie przeszkadzając przy tym innym podróżującym. Wracając do prowiantu można przygotować kanapki, a także zdrowe przekąski z odrobiną słodyczy, np. twaróg w czekoladzie. Oczywiście takie przekąski muszą być przechowywane w warunkach chłodniczych, zatem torba termiczna będzie niezbędna. Ewentualnie możesz zabrać ze sobą małą lodówkę turystyczną. Ta sprawdzi się, gdy wybieracie się nad morze kamperem.

Atrakcje w nadmorskim kurorcie – zabawy na plaży i nauka pływania

Oczywiście należy zaplanować też to, co będzie się robiło na miejscu i to od pierwszych minut pobytu. Można zacząć od odpoczynku, posiłku i rozpocząć plażowanie kolejnego dnia. Ale można też od razu udać się na plażę. Jest na niej znacznie więcej do robienia niż tylko opalanie czy próba zanurzenia się w morzu. Dziecko może uczyć się pływać. Ale nauka pływania w morzu nie jest najlepszym pomysłem, w końcu dno jest nieprzewidywalne. Lepiej by w morzu dziecko bawiło się przy brzegu, natomiast pływać może w przyhotelowym basenie. Tutaj świetnie sprawdzą się wspomniane już przez nas buty do wody dla dzieci. Na plaży można grać w siatkówkę, a nawet spróbować gry w badmintona, gdy nie ma silnego wiatru. Oczywiście warto zorganizować również wspólne budowanie z piasku czy to zamku czy różnych stworzeń. Można wybrać się także z dziećmi z rana na poszukiwanie bursztynów czy zbieranie muszli.

Co robić nad morzem gdy pogoda nie dopisuje?

Koniecznie trzeba mieć jakąś alternatywę, gdy pogoda nie dopisuje. Tutaj świetnie sprawdzi się granie w planszówki, ale można wybrać się też na miasto. W końcu nie brakuje miejsc, które można zwiedzić. Chodzenie po muzeach może nie być zbyt atrakcyjne dla dzieci, ale jeśli wybierzecie muzeum 5D czy 7D, to już zupełnie inna sprawa. Wielowymiarowe kino odczuwane wszystkimi zmysłami też się sprawdzi, podobnie jak wizyta w linoparku czy nawet zoo.