Relaks w domu po ciężkim dniu — skuteczne sposoby na odprężenie

Ponad połowa Polaków odczuwa silny stres kilka razy w tygodniu, a średnio 22% z nas stresuje się codziennie. Jeśli dołożymy do tego wycieńczenie fizyczne, nic dziwnego, że w domowym zaciszu szukamy skutecznym sposobów na relaks i odprężenie. Na szczęście we własnych „czterech kątach” udaje się wykorzystać metody, które dadzą optymalne ukojenie ciału i duszy. Poznaj skuteczne sposoby relaksacyjne już teraz.

Najlepsze sposoby na odstresowanie 

Dom to najlepsza oaza spokoju, nasza prywatna strefa, w której mamy możliwość w pełni swobodnego funkcjonowania. Spędzaj wolny czas dokładnie tak, jak chcesz. Jeśli po ciężkim dniu potrzebujesz błogiego snu, zrób sobie drzemkę. Jeśli dopadło Cię lenistwo i chcesz oglądać ulubione seriale albo przeglądać Internet, jest to również w porządku. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby aktywność była dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Szukasz wskazówek, jak wpłynąć na odstresowanie głowy i relaks ciała? Oto kilka naszych pomysłów, które na pewno przypadną Ci do gustu:

  • domowe SPA. Przygotuj gorącą kąpiel w pianie, wykonaj ulubione zabiegi pielęgnacyjne, koniecznie zrób peeling całego ciała i nałóż nawilżającą maseczkę na twarz. Po skończonej kąpieli wklep w całe ciało lekki balsam, (taki masaż doskonale rozluźnia). Nie zapomnij, aby w łazience zapanował odpowiedni nastrój. Przyda się nie tylko czysty i miękki ręcznik — świetnie sprawdzi się zapachowa świeca i cicho grająca muzyka, najlepiej ta, która oddaje dźwięki natury, 
  • aktywność fizyczna. Nierzadko na rozładowanie stresu najlepszą metodą jest wyzbycie się negatywnej energii i emocji. Pomoże trening fitness z ulubioną trenerką, która prowadzi kanał online, świetnie sprawdzi się też skakanie na skakance. Jeśli nie masz siły na wytężony sport, zawsze możesz wybrać spokojną jogę, koniecznie połączoną z medytacją. Stres doskonale rozładowuje też taniec przy ulubionej muzyce, 
  • zajęcia kulinarne. To prawda, że gotowanie może być naprawdę odprężające, więc zabierz się za przygotowanie ulubionych potraw. Ten sposób relaksacji połączysz z pożądaną praktyką, ponieważ przygotujesz obiad na kolejny dzień. Zawsze możesz również upiec pyszne ciasto i pozwolić sobie na chwilę zapomnienia w towarzystwie kalorycznej bomby.

Dlaczego należy się relaksować?

Jeśli wiesz już, jak się odstresować, dowiedz się również, dlaczego w ogóle należy to robić. Stresu nie można bagatelizować, ponieważ ten wpływa niekorzystnie nie tylko na nasze samopoczucie. Okazuje się, że przewlekły stres jest również przyczyną licznych chorób — odporność organizmu, przez co częściej łapią nas różnego rodzaju infekcje i stany zapalne. Stres może wywoływać zaburzenia pracy serca, schorzenia układu pokarmowego i krążenia. Co więcej, może przyczyniać się do powstawania nadwagi i otyłości, a nawet być bezpośrednią przyczyną nowotworów.