Rehabilitacja logopedyczna na Bemowie

Wsparcie logopedyczne może być nam potrzebne w bardzo wielu sytuacjach. Zawód ten jest dzisiaj już znacznie bardziej doceniany niż miało to miejsce przed kilkoma dekadami i wiele osób stara się kontrolować zarówno swój aparat mowy, jak i wszystko to, co jest z nim powiązane.

Logopedia i fizjoterapia – bliskość dziedzin

Choć na pierwszy rzut oka kwestie związane z wysławianiem się oraz klasyczne wyobrażenie fizjoterapii mogą być na dwóch różnych biegunach, nic bardziej mylnego. Obie te dziedziny znakomicie ze sobą współpracują, uzupełniając się, a nierzadko mamy do czynienia z gabinetami o wysokim stopniu wyspecjalizowania, gdzie to właśnie specjaliści obu tych dziedzin pracują razem, tworząc zespół pomocny w leczeniu wielu zaburzeń, chorób i problemów związanych zarówno z ciałem, jak i komunikowaniem się ze światem zewnętrznym. Za mowę i właściwą artykulację odpowiadają bowiem również mięśnie, układ nerwowy i wiele innych elementów naszego ciała. Zdarza się, że fizjoterapeuta wykonuje rozluźnienie i mobilizację niektórych odpowiedzialnych za mowę stawów (np. skroniowo-żuchwowe) lub przygotowanie kinesiotapingu, a logopedzi przeprowadzają ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia neurologiczne.

Logopedia dziecięca – zwracaj uwagę na niebezpieczne symptomy

Istnieje cały szereg dolegliwości, które możemy przeoczyć, a już na wstępnym etapie rozwoju dziecka powinny być leczone. To chociażby nieumiejętność połykania, problemy z podstawowymi czynnościami jak ssanie, życie, gryzienie. W takiej sytuacji już z 3 miesięcznym dzieckiem możemy zgłosić się do logopedy. Również gdy nasze dziecko nie wydaje dźwięków lub pomimo 6-7 miesiąca życia nadal nie zaczyna gaworzyć. To sygnały, które mogą być bardzo poważne i należy zareagować. Z nieco starszymi dziećmi możemy udać się do logopedy w sytuacji, gdy zaczyna mieć problem z wymową niektórych zgłosek i widzimy wyraźne problemy z niektórymi słowami, z którymi powinno już sobie w swoim wieku radzić. Terapia Impuls to rehabilitacja na Bemowie zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

Logopedia w służbie osobom po wypadkach i chorobach

Logopedia również kojarzy się często przede wszystkim z dziećmi. To skojarzenie poniekąd słuszne, ale tylko w pewnej części. Również osoby dorosłe często korzystają z pomocy logopedy. Z porad logopedycznych często korzystają chociażby dziennikarze radiowi, mówcy, aktorzy, piosenkarze czy też osoby zaangażowane w ten czy inny sposób w wystąpienia publiczne. To tylko część zawodów, w których może być nam potrzebne udoskonalenie naszego aparatu mowy.